Новочеркаська чоловіча гімназія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Новочеркаська чоловіча гімназія — колишній навчальний заклад у місті Новочеркаську. У даний час у будівлі функціонує школа № 3 ім. отамана М. І. Платова. Будівля є об'єктом культурної спадщини федерального значення[1].

Новочеркаськ. Чоловіча гімназія на проспекті Єрмака

Історія[ред.ред. код]

Будівля школи знаходиться по червоній лінії проспекту Єрмака № 92 і замикає велику частину кварталу. Зведено в 1875 році, автор проекту — архітектор А. А. Кампиони.

У будинку два поверхи, збудована з цегли, під залізною покрівлею. Три трохи випирають ризаліти, мірний ритм віконних прорізів у прямокутних наличниках створюють його архітектурний вигляд. Перший поверх рустований, другий вінчають карниз з дентикулами і парапет з маленьким лучковим напівфронтоном. У середньому ризаліті знаходиться головний вхід.

Будівля в плані має складну конфігурацію. У її основі коридорна система, класні кімнати розміщені з обох сторін.

Згідно меморіальній табличці, встановленій в 1970 році, серед відомих випускників чоловічої гімназії історик-декабрист Ст. Д. Сухорукое, народоволець Ст. Д. Генералів, агент «Ленінської Іскри» С. В. Андронов, геолог і географ В. В. Мушкетів, художник В. І. Крилов, композитор В. П. Шишов, Герой Радянського Союзу К. В. Сухов. Однак, Сухорукое і Мушкетів вчилися в будівлі гімназії, що знаходилася на цьому ж місці до 1875 року.

Джерела[ред.ред. код]

Шулепова Э. А. Материалы свода памятников истории и культуры РСФСР. Ростовская область. М. Издательство НИИ культуры. 1990 г.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]