Новошахтинський історико-краєзнавчий музей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Новошахтинський історико-краєзнавчий музей (рос. Новошахтинский историко-краеведческий музей) — музей у місті Новошахтинськ.

Історія музею[ред.ред. код]

Рішення про створення музею на громадських засадах прийнято ще в 1968 році. Майже чотири роки тривав збір експонатів і оформлення експозицій музею. Великий внесок у його створення вніс самобутній скульптор І.Т. Гілко, який передав у дар музею виконані ним скульптури з дерева. Багато картин безоплатно передані музею художниками Б.В. Сухоруковим («Стара шахта»), Н.Д. Маяковим («Спрага», «Після поєдинку»), А.А. Рамоновим («Скіфи»), самобутнім художником А.В. Зайцевим. 23 лютого 1972 року музей офіційно відкритий і прийняв перших відвідувачів. Першим директором музею став почесний громадянин міста Новошахтинська, ветеран Другої світової війни та праці Олександр Йосипович Пушкаренко.

В даний час у фондах музею знаходиться 2209 одиниць зберігання. Всі експонати музею розташовані в трьох залах («Трудової слави», «Бойової слави» та виставковому) і семи відділах («Природа нашого краю», «Археологія», «Геологія», «Побут (кінець XIX — початок XX століть)», «Мистецтво», «Нумізматика»)[1][2][3].

У січні 2013 року музей отримав охоронне зобов'язання, за умовами якого до 2017 року повинні бути проведені заходи з реконструкції бліндажа штабу Південно-Західного фронту[4].

Адреса[ред.ред. код]

Музей знаходиться за адресою: Ростовська область, м. Новошахтинськ, вул. 4-а П'ятирічка, б. 20[5].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]