Няня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Медсестра Мері Кассат і дитина 1896-97

Н́яня — професія людини в обов'язки якого входить догляд за чужими дітьми. З причини високого ступеня відповідальності, людина що здійснює дану діяльність, повинна мати медичну та / або педагогічну освіту, вміти ладити з дітьми, гарне психічне здоров'я.

Значення[ред.ред. код]

  • жінка, яка займається доглядом за дітьми.
  • жінка для догляду за хворими в лікарнях.

Професія няні — це робота з дітьми за покликанням, яка вимагає освіти, специфічних знань, практичних навичок.

Сучасні няні запрошуються до дітей у віці від одного місяця. Вони можуть приходити лише на кілька годин на тиждень або сидіти з дитиною щодня, поки батьки на роботі. Іноді няні виїжджають влітку на дачі для проживання там зі своїми підопічними або супроводжують сім'ю з дітьми в поїздках за кордон.

Вимоги[ред.ред. код]

Няня зобов'язана мати медичну книжку, яка підтверджує, що за станом здоров'я вона може працювати з дітьми, а також рекомендаційні листи.

Обов'язки[ред.ред. код]

Няня годує, умиває і переодягає дитини, гуляє і грає з ним, читає йому книжки. За умовами договору в її обов'язки також може входити прибирання приміщень, приготування їжі для дитини, закупівля продуктів. Головне завдання няні — забезпечити дитині комфорт і безпеку, а в разі потреби вона повинна вміти надати йому першу медичну допомогу.

Особисті якості[ред.ред. код]

Освіта[ред.ред. код]

Для няні бажано педагогічну або медичну освіту.

Оплата праці[ред.ред. код]

Заробітна плата може бути погодинна або місячна. Залежить ціна в першу чергу від того, скільки годин працює няня і скільки днів.

Джерела[ред.ред. код]