Обговорення:Брама Заборовського

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
EncycBrit1913.jpg
Статтю «Брама Заборовського» поліпшено в рамках тижня покращення якості статей
(21 лютого 2011 року — 7 березня 2011 року)
Quality Images Barnstar Hires.png

Ех, якби ж тих поліпшень було хоча б розміром із цей шаблон… )—--Олекса Юр 12:36, 11 вересня 2011 (UTC)

Уточнення[ред. код]

Будь ласка, зверніть увагу, що згідно з Вікіпедія:Іменування статей/Уточнення уточнення слід додавати там, де очевидна неоднозначність, і уникати зайвих уточнень там, де термін унікальний або міцно асоційований з назвою. У випадку з цією брамою неоднозначність якраз неочевидна, оскільки в інших містах про існування таких брам нічого не відомо, до того ж імовірність існування іншої брами з такою назвою низька, оскільки Митрополит Київський Заборовський працював над розбудовою практично лише Києва. Крім того, термін «Брама Заборовського» міцно асоційований саме з київською брамою практично всюди, як у науковій (ЕІУ, ЕУ, УРЕ), так і в художній літературі, наприклад, у вірші Миколи Зерова. Будь ласка, перед тим, як повертати уточнення, надайте джерела на існування іншої брами з такою назвою. Дякую — NickK 10:33, 11 вересня 2011 (UTC)

Яка подивугідна наполегливість! Яка принциповість. Проте Вікіпедія:Іменування статей/Уточнення не є правилом Вікіпедії ні навіть порадою. --Bulka UA 10:46, 11 вересня 2011 (UTC)
Так поясніть: для чого додавати уточнення, якщо немає неоднозначності? Можна тоді всім статтям попридумувати уточнення різного ступеня тяжкості, наприклад, Київ (Україна), Львів (місто), Софійський собор (Київ, Шевченківський район) тощо. Але нащо додавати уточнення, якщо назва чітко асоціюється з тим чи іншим об'єктом? — NickK 10:52, 11 вересня 2011 (UTC)
Пояснив тут. Крім того, ваша наполегливість у перейменуванні статті, підказує мені, що вас не меншим чином турбує чому в укрвікі існує подібне перенаправлення? --Bulka UA 10:59, 11 вересня 2011 (UTC)
Як основного автора статті і киянина, мене Ваші дії просто обурюють. Брама Заборовського одна і неповторна, вона — один із символів мого міста. ВП:НДА—--Олекса Юр 12:41, 11 вересня 2011 (UTC)
Вас мабуть ще дужче обурює хоча з повищого навпаки - викликає посмішку що стаття обвішана шаблонами про недоробленість. Щодо неповторності то якраз назва одного фасаду брамою чого варта. --Bulka UA 13:31, 11 вересня 2011 (UTC)
Якщо стаття дійсно не дороблена — чому б не повісити на неї відповідний шаблон? Як мінімум, не вистачає плану (я не працівник музею Софія Київська, де його взяти — поняття не маю). Щодо фасаду — дійсно, на жаль, тільки він автентичний, але хіба це применшує значимість парадних воріт резиденції Київських митрополитів?—--Олекса Юр 15:05, 11 вересня 2011 (UTC)
Може десь тут є: Бахтинський Ф. Брама Заборовського // Архітектура Радянської України. 1941. №4; Ігнаткін І. О. Брама Заборовського // Збірник архітектурно-будівельної інформації. 1947. № 6; Кресальный Н. И. Новые исследования брамы Заборовского // Строительство и архитектура. 1959. № 3; Кресальный Н. И. Брама Заборовского - памятник архитектуры XVIII века // Строительство и архитектура. 1976. № 4. --Bulka UA 15:24, 11 вересня 2011 (UTC)