Обговорення:Західна Римська імперія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Назва[ред. код]

Звісно, історики використовували термін Гесперійська імперія щодо західної частини Римської імперії (і про це згадано в шапці статті), але який сенс включати його до визначення? Цей термін здебільшого вживався в латинських текстах, і його немає у визначенні в жодній з "великих" вікіпедій (англійська, французька, іспанська, італійська, португальська, російська, польська).--Dƶoxar (обговорення) 17:54, 14 січня 2020 (UTC)

Лише німецька подає його, але тільки як латинську назву.--Dƶoxar (обговорення) 18:39, 14 січня 2020 (UTC)
За аналогією з Візантійською, яка так саме вживалася лише письменниками та істориками. А джерела з римської історії за визначенням є латинськими текстами -- Maur (обговорення) 21:24, 14 січня 2020 (UTC)
"Візантійська" прижилася в україномовній літературі, "Гесперійська" — ні. Якщо вже згадувати термін Hesperium Imperium у визначенні, то український "Гесперія" слід подавати на рівні з транслітерацією, а не виділяти жирним як основний. Ще раз: термін суто латинський, дуже рідко вживається в українській історичній літературі і (здається) ніколи не вживається як основний. Натомість "Візантійська" і "Східна" вживаються паралельно, хоча й часто на позначення різних періодів. Власне для того й згадав визначення в інших вікіпедіях: навіть у західноєвропейських мовах термін "Гесперій" лишився неадаптованим латинізмом.--Dƶoxar (обговорення) 00:47, 15 січня 2020 (UTC)
Навіть якщо так, заперечення щодо вживаності доречно давати лише після згадки, що такий термін взагалі використовувався. Для антитези потрібна теза --Maur (обговорення) 08:42, 15 січня 2020 (UTC)