Обговорення:Покрова Пресвятої Богородиці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

1942 року у цей день було офіційно утворено Українську повстанську армію, тому традиційно це також день УПА. - треба по-іншому сформулювати. Шухевич поставив 14 жовтня заднім числом, як дату створення УПА. Насправді ж бандерівська УПА з'явилася на світ десь у лютому 1943 р.--Ragnarok (обговорення) 22:12, 13 жовтня 2013 (UTC)

Видалення інформації[ред. код]

Видалив твердження 1942 року у цей день було офіційно утворено Українську повстанську армію, тому традиційно це також день УПА., бо насправді бандерівська УПА була створена навесні 1943 р. Джерело: Організація українських націоналістів і Українська повстанська армія: Фаховий висновок робочої групи істориків при Урядовій комісії з вивчення діяльності ОУН і УПА / НАН України http://histans.com/LiberUA/Book/Oun/8.pdf

Цитата: «Підпільники і партизани в роки війни датували утворення Української повстанської армії весною 1943 р. В українській емігрантській літературі утвердилася інша дата — осінь 1942 р. Піврічна різниця вимагає пояснень. Тим, хто боровся, було видніше, коли вони почали боротьбу. Врешті-решт, початок її фіксується багатьма конкретними фактами. Отже, тезу про виникнення УПА навесні 1943 р. слід приймати як аксіому. Пояснень вимагає тільки пересунення цієї дати напівроку раніше, здійснене у повоєнний час... У післявоєнні часи провід ОУН(Б) вирішив, що днем народження УПА слід вважати 14 жовтня 1942 р. Обґрунтування цієї дати не виглядає переконливим в світлі наведених фактів. Мотив для ревізії ювілеїв, що відзначалися в УПА під час Другої світової війни, цілком очевидний: 19 листопада 1942 р. Червона армія перейшла у контрнаступ під Сталінградом. Доводячи, що українські націоналісти почали боротьбу з німецькими окупантами раніше, ніж переконалися в кінцевій перемозі Об’єднаних Націй, історики ОУН рятували її репутацію в очах західних демократій.»

Традиційно вважається, що на Покрову у 1942 році було утворено Українську повстанську армію, тому 14 жовтня святкується як день УПА, проте деякі історики схильні вважати, що дата утворення є спірною[3]. — Не деякі історики схильні вважати про спірність дати. Вже доказано, що бандерівська УПА створена ближче до весни 1943 р. Тобто науковий консенсус існує, все інше - ВП:МАРГ і псевдонаука. Мені ще джерел накидати? Хоча, здається, робоча група істориків Урядової комісії повинна були б розставити всі крапки над «і». Пропоную змінити речення на «14 жовтня традиційно вважається і святкується як день створення УПА, хоча Українська повстанська армія ОУН (б) утворена навесні 1943 року».--Ragnarok (обговорення) 16:50, 5 листопада 2013 (UTC)