Обговорення:7-ма Воєводинська ударна бригада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Предмет статті розкрито однобоко. Заради об’єктивності слід було би показати і негативні моменти в діяльності даного підрозділу, приміром, участь у складі 51-ї Воєводинської дивізії у прийнятті капітуляції югославських колаборантів нацистів з подальшим особливо жорстоким поводженням з полоненими. Автору рекомендується намагатися висвітлити тему різнобічно, враховуючи різні джерела і точки зору. --Словолюб (обговорення) 14:51, 1 березня 2017 (UTC)

  • Вкажіть відомі Вам посилання на авторитетні джерела, які містять інформацію про злочини 7-ї воєводинської бригади. Проведений мною пошук таких джерел не виявив. Наведіть також приклади можливих оригінальних досліджень у тексті статті для відповідної правки. --Poltavski (обговорення) 15:14, 1 березня 2017 (UTC)
  • Правку за вимогами нейтральності виконав. Cтаття присвячена конкретній частині НВАЮ, грунтується на наявних публікаціях істориків. Тут не декларується, не мається на увазі або натякається на те, що яка-небудь із представлених точок зору є єдино правильною. Інших джерел із альтернативними відомостями про бригаду не виявлено. --Poltavski (обговорення) 19:28, 1 березня 2017 (UTC)
Словом, якщо ми не в змозі володіти всім масивом джерел з даної теми, а володіємо лише позитивними свідченнями, ми описуємо підрозділ виключно з позитивного боку? Я Вас правильно зрозумів? --Словолюб (обговорення) 13:04, 2 березня 2017 (UTC)
Учасники Вікіпедії використовують наявні публікації, а не викладають свої думки і припущення. Бібліографічний пошук по темі в Національній бібліотеці ім. Вернадського не дав інших джерел, окрім використаних. У виданні Хорватського інституту історії (Загреб) "PARTIZANSKA I KOMUNISTIČKA REPRESIJA I ZLOČINI U HRVATSKOJ 1944.-1946." нема ні слова про 7-му воєводинську бригаду. Їхні документи стосуються переважно органів OZNa та KNOJ. Займатися вигадками і безпідставно очорняти пам'ять українців, що воювали у цьому з'єднанні, я не планую. Характеристику на ТВД Югославії і чинників, що зумовлювали злочини партизанів, я розміщу у статті про НВАЮ.

P.S. Якщо хочете показати дотриманність вимогам нейтральності, проведіть правку Ваших однобоких статей про так звані "гебіти", які ніяк не назвеш нейтральними. --Poltavski (обговорення) 13:53, 2 березня 2017 (UTC)

Чим не нейтральні статті про гебіти? Конкретно? --Словолюб (обговорення) 13:58, 2 березня 2017 (UTC)
Це СО статті про 7-му воэводинську бригаду. А про "гебіти" йтиметься пізніше на відповідних сторінках. Попередньо рекомендував би прочитати матеріали українських істориків про нацистський окупаційний режим на українських землях. --Poltavski (обговорення) 14:06, 2 березня 2017 (UTC)
Чому ж Ви тоді завели мову про гебіти на цій сторінці? Ви перший порушник. А що історики? Я писав саме про гебіти як адм.-тер. одиниці, а не «про нацистський окупаційний режим на українських землях»! Відчуваєте різницю? Ми ж у статті про, скажімо, Латвійську РСР не пишемо про радянський окупаційний режим. --Словолюб (обговорення) 14:15, 2 березня 2017 (UTC)

Щодо фашистів[ред. код]

В українській Вікіпедії прийнято вживати поняття «фашисти» виключно щодо представників італійського режиму Муссоліні. В інших випадках це може розцінюватися як застарілий радянський ідеологічний штамп. Термін «фашисти» може вживатися і як лайливе слово у переносному значенні, але тільки в цитатах, а не в основному тексті статті. Незаангажована нейтральна історіографія у всьому світі називає гітлерівський режим нацистським, сталінський — більшовицьким, режим Павелича — усташівським і т. ін. Ніхто ж офіційно не називає путінську Росію фашистською, хоча за характеристиками поняття «фашизм» це відповідає дійсності. Прохання уникати назви «фашисти», якщо згадані в тексті війська не італійські фашисти або утворені ними підрозділи. --Словолюб (обговорення) 16:10, 4 березня 2017 (UTC)

Щодо перейменування статті[ред. код]

Власна назва у складі назви військової частини має писатися з великої літери. Пропозиція щодо перейменування була зроблена 26 серпня 2018 року. За цей час заперечень не надійшло. --Poltavski (обговорення) 10:22, 14 вересня 2018 (UTC)