Обговорення користувача:Білецький В.С./Запитання (16.04.2008—17.04.2008)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Повний архів: Обговорення користувача:Білецький В.С./АвтоАрхів
Обговорення: Обговорення користувача:Білецький В.С.

Запитання[ред. код]

Вибачайте, що звертаюся до Вас, але на вашу думку як науковця яких формальних уркаїнських регалій достатньо аби не сумніватися в значимості науковця? Наприклад маємо "Доктор психологічних наук (1994), кандидат педагогічних наук (1984), професор (1998), академік АН вищої школи України". Звучить солідно, але не хотілося б розгрібати копііво до рівня статті аби потім ставити її потім на вилучення? Я розумію, що особливого бажання розмовляти зі мною у Вас нема, але усе ж таки... --Raider 17:58, 16 квітня 2008 (UTC)

1. Науковець хоч і людина (з усіма її якостями), але тому і науковець, що діє не емоціями, а розумом. Тому я не враховую своє бачення вас (може "ще перемелеться і мука буде") і відповідаю. 2. По суті критерії значимості в Україні для науковців визначені. Зокрема, вони вироблені редакцією "Енциклопедії сучасної України". По-перше, це ВАК і МОН найвищі звання: "доктор наук" та "професор". Редакція ЕСУ описує ВСІХ докторів наук безвідносно до інших регалій. І це дуже правильно, бо унеможливлює суб"єктивізм. Щодо "професора" - тут треба брати до уваги тільки професора з дипломом МОН, а не посаду у ВУЗі. По-друге, - це членство у різних громадських наукових організаціях. Розташовую їх за значимістю: Національна академія наук України, Наукове товариство ім. Шевченка (історично перша Академія), ряд академій, що мають державний статус - Медична, Педагогічна тощо, ряд академій без державного статусу - Інженерна, Гірнича, Економічна тощо. По-третє,- і це головне, - кого ж ставити, кого - ні (тобто, хто ж значимий, а хто - ні)? Думаю треба обов"язково ставити:
  • всіх докторів наук (вони ж, як правило, професори або старші наукові співробітники, вони ж часто академіки),
  • вибірково - кандидатів наук у випадках, якщо вони мають неординарний набуток: вагомий перелік праць (які отримали визнання і апробацію у науковій сфері, промисловості, політиці тощо), тоді коли вони обіймають важливі суспільно значимі посади, тоді коли вони є керівниками ряду науково та суспільно вагомих дослідницьких програм, а також тоді, коли вони є членами Академій, значимих творчих спілок (скажімо, СПУ тощо).
  • винахідників тих винаходів, які знайшли ШИРОКЕ ВПРОВАДЖЕННЯ у промисловості (безвідносно до їх звань та ін. регалій).
  • всіх авторів відкриттів (безвідносно до їх звань).
  • всіх номінантів престижних наукових премій (вітчизняних та зарубіжних)
  • всіх Заслужених діячів науки,культури, заслужених вчителів тощо.
  • всіх редакторів фахових журналів (за версією ВАК).

Все сказане стосується тільки радянського періоду з часів узаконення сучасних наукових ступенів та звань. До цього періоду питання дещо складніше - за той період треба описувати ВСІХ ПРОФЕСОРІВ вузів та всіх ІНЖЕНЕРІВ у випадку значного їх внеску у науку та поєднання інженерно-наукової та суспільно-значимої діяльності.

Щодо західного світу, то там критерії дещо інші, і по кожній з країн суттєво відрізняються. Так, щодо Польщі, то треба описувати всіх габілітованих професорів, щодо США - всіх фул-професорів і т.д.

Ось такі ДАЛЕКО НЕ ВИЧЕРПНІ начерки щодо значимості у науковому світі. Білецький В. С.

Дякую. --Raider 06:40, 17 квітня 2008 (UTC)