Обговорення шаблону:Раси

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Класифікація[ред. код]

"Великих рас", як відомо, три. Варто вказувати за якою класифікацією створено шаблон. Бо що не дослідник, то окрема класифікація "рас". --133.41.84.230 10:40, 12 червня 2008 (UTC)

Наскільки мені відомо, це дуже застаріла класифікація, у більш сучасних додані австралоїди, а ще у більш сучасних: просто розподіляють на східний та західний расові стовбури. Австралоїди, монголоїди (із яких інколи виділяють американоїдів) відносяться до східного, негроїди та європеоїди до західного. У класифікаціях позаминулого століття австралоїдів помилково відносили до негроїдної раси. --yakudza พูดคุย 10:55, 12 червня 2008 (UTC)
Сучасні? У багатьох сучасних дослідженнях взагалі активно відкидають концепцію "раси" (детальніше можете поглянути статтю в англвікі, там ведуться баталії між "расистами" і "антирасистами", а ще краще почитати будьяке сучасне (1990-2000-х років) дослідження, написане на Заході, на предмет концепції "раси" і "расової класифікації людства") А ті дослідження, про які ви говорите — стара радянська школа, переписана з підручників німців і францізів початку 20 століття. Класифікація рас — справа суб'єктивна, тому "помилково відносити австоролоїдів" до "негроїдів" чи ще когось неможливо. Оскільки немає чіткого набору ознак середньо статистичного негроїда, монголоїда чи європеодїда. Фенетопічне розмаїття людського світу не дають можливості розбити усіх людей на чіткі "великі раси". Класифікації за морфологічними ознаками — багато в чому спекуляція.Загалом, щоб писати по расах треба добре розбиратися в темі, а коли не розбираєшся — робити вигляд, що розбираєшся, і підкріплювати написане джерелами, бодай "столітньої" давності :). Проблема в тому, що практично всі статті укрвікі по расовій тематиці або застарілі або немають джерел. --133.41.84.230 11:16, 12 червня 2008 (UTC)
Три раси — дуже застаріла класифікація. Тому вважаю за необхідне видалити приписку «виділяють деякі дослідники»: негроїдів і австралоїдів у наш час об'єднувати в «тропічну расу» вже точно не прийнято. P.Y.Python (обговорення) 00:40, 12 травня 2012 (UTC)