Обличчя протесту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Обличчя протесту M:
Обличчя протесту.jpg
Вид телефільм
Жанр документальний
Режисер Руслан Гончаров
Андрій Шевченко
Марія Білик
Продюсер Ірина Чемерис
Сценарист Андрій Шевченко
Ірина Чемерис
У головних
ролях
Олександр Савченко
Юрій Луценко
Володимир Чемерис
Світлана Гребець
Тетяна Чорновіл
Оператор Павло Муравйов
Кінокомпанія «Інститут Республіка»
Тривалість 60 хв.
Країна Україна Україна
Рік 2003

«Обличчя протесту» — документальний фільм Андрія Шевченка про акцію проесту «Україна без Кучми». Фільм знятий на гроші фонду «Відродження» за сприяння Інституту «Республіка», який знову ж таки фінансується «Відродженням». Фільм — лауреат премії «Телетріумф» (2005).

Сюжет[ред. | ред. код]

«Обличчя протесту» триває майже годину і розповідає про перебіг акції «Україна без Кучми» — від перших наметів до квітня 2001 року. Це стандартна документалка на західний кшталт: якісна і захоплююча картинка, емоційний музичний супровід, коротенькі відповідно вирізані коментарі учасників подій. Як і має бути, жодної оцінки подій чи пропаганди — тільки документальні кадри і пряма мова учасників. Серед цих героїв, які водночас виступають коментаторами — Юрій Луценко, Володимир Чемерис, Тетяна Чорновіл, полковник міліції Олександр Савченко, учасники демонстрацій і акцій протесту, бійці «Беркуту».[1]

Відгуки[ред. | ред. код]

На думку кінокритика Олексія Радинського,

Доля фільму Андрія Шевченка «Обличчя протесту», включеного в документальну програму, ілюструє порушення прав людини в Україні не гірше, ніж його зміст. Адже зразу ж після створення він фактично виявився «на полиці», так і не дійшовши до телеглядачів. «Обличчя протесту» є першим українським фільмом, що намагається об'єктивно та неупереджено розповісти про масове безладдя під час акції «Україна без Кучми» в 2000—2002 роках. В „Обличчя протесту» немає ніякої крамоли, ніякої політичної заангажованості. Але ж об'єктивний показ подій лякає тих, хто тримає владу у руках, понад усе, так що стрічка навряд чи найближчим часом потрапить на телеекрани”.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]