Коссе Ольга Володимирівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Ольга Коссе)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Коссе Ольга Володимирівна

Коссе Ольга Володимирівна (народилася 18 травня 1992 року, Донецьк) — українська громадська діячка, Голова правління ГО «Відповідальні громадяни».

Біографія

[ред. | ред. код]

У 2013 році закінчила філологічний факультет Донецького національного університету за спеціальністю «журналістика». З початком подій на Донбасі навесні 2014 року та розгортанням гуманітарної кризи через збройний конфлікт, розпочала волонтерську діяльність у складі новоутвореної групи небайдужих мешканців Донбасу, які згодом заснували ГО «Відповідальні громадяни».

У складі групи волонтерів доставляла медикаменти, продукти харчування та інші необхідні товари для мирного населення у віддалені населені пункти, куди було припинено постачання через активну фазу конфлікту. Допомагала в евакуації мирного населення, здебільшого родинам з дітьми, літнім людям та особам з інвалідністю.

Разом із ГО «Відповідальні громадяни» організовувала доставку гуманітарних вантажів [1]до медичних установ, хоспісів, геріатричних закладів у Донецьку, Шахтарську, Амвросіївці, Торезі та інших містах.

Після заборони діяльності міжнародних гуманітарних організацій на територіях так званої «ДНР», у складі «Відповідальних громадян» Ольга Коссе доставляла товари першої необхідності та ліки у найбільш зруйновані міста Донецької та Луганської областей.

У 2015 році поширювала інформацію[2] про гуманітарну катастрофу на Донбасі та відсутність системи допомоги цивільному населенню через міжнародні канали комунікації, щоб привернути більшу увагу до наслідків подій на Сході України.

У 2016 році Ольгу Коссе разом з іншими членами ГО «Відповідальні громадяни» самопроголошена влада так званої «ДНР» депортувала з Донецька. [3]З цього часу Ольга Коссе має безстрокову заборону[4] на в’їзд на непідконтрольну територію Донбасу.

У 2016 році стала Головою правління ГО «Відповідальні громадяни». У цьому ж році відкрила два нових офіси ГО «Відповідальні громадяни» у Краматорську Донецької області та у Києві.[джерело?]

У 2017 році проводила низку всеукраїнських гуманітарних акцій із залученням відповідального бізнесу для забезпечення потреб людей[5], які залишилися на Донбасі. У 2017-2018 роках разом із батьком Володимиром Коссе та співзасновником ГО «Відповідальні громадяни» Енріке Менендесом була засновницею «Донбаської ліги сміху»,[6] яка проходила за підтримки ГО «Відповідальні громадяни».

З 2018 по 2022 рік займалася проєктами психосоціальної допомоги на сході України, працювала в секретаріаті Української мережі за права дитини та координувала проєкти, спрямовані на захист прав дитини. ГО «Відповідальні громадяни» є членом Української мережі за права дитини.

З перших днів повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року Ольга Коссе разом із Енріке Менендесом відновили роботу ГО «Відповідальні громадяни» та на основі досвіду 2014 року розпочали масштабування гуманітарної діяльності на Сході України у співпраці з міжнародними гуманітарними організаціями та українським громадським сектором. Постраждалим по всій території Сходу України надається оперативна грошова допомога[7], здійснюються поставки товарів першої необхідності для мирного населення.

В інтерв’ю українським виданням [8]Ольга Коссе повідомила, що після 2022 року її родина втратила квартиру в Маріуполі, а співзасновник та програмний директор ГО «Відповідальні громадяни» Енріке Менендес втратив житло у Бахмуті. За словами Ольги Коссе, 90% команди ГО «Відповідальні громадяни» — це мешканці Сходу України, які самі постраждали від війни та стали вимушеними переселенцями.

У травні 2023 року, у складі понад 25 українських громадських організацій, зверталася[9] до міжнародних партнерів, які виділяють кошти для відновлення України, з проханням не фінансувати відбудову інтернатів, призначених для цілодобового перебування дітей, через те, що подібна практика виховання дітей є небезпечною.

У вересні 2023 року Ольга Коссе оголосила, що ГО «Відповідальні громадяни» стали партнерами Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та розпочали багатокомпонентний проєкт допомоги родинам з дітьми на Сході України, зокрема пов’язаний з відкриттям мережі Просторів дружніх до дитини[10]. На даний час у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій та Харківській областях відкрито 28 Просторів дружніх до дитини.

У березні 2024 року взяла участь у роботі 68-ї Комісії зі статусу жінок за підтримки ООН Жінки в Нью-Йорку[11], за результатами роботи якої жінки з 58 країн світу, де відбуваються військові конфлікти, розробили спільну резолюцію Генеральному секретарю ООН.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. По ту сторону: как волонтеры помогают жителям ДНР и ЛНР.
  2. In War-Torn East Ukraine, Donetsk Faces Starvation As City Is Isolated.
  3. Изгнанник "ДНР" Энрике Менендес: "Нас хотели вывезти на украинский блокпост и там заставить идти пешком".
  4. "ДНР" против Ахметова: очередная депортация волонтера из организации "Ответственные граждане".
  5. 100 тонн доброты — как в сети "ОККО" организован сбор вещей для малообеспеченных.
  6. Там много молодежи, и ей нужно дать возможность реализоваться, - инициаторы создания Донбасской Лиги смеха.
  7. Грошова допомога. Хто і де може отримати додаткові кошти для працевлаштування — як подати заявку.
  8. «Наши елочные игрушки остались в Днепре».
  9. Українські ГО звернулися до міжнародних спонсорів з проханням не фінансувати відбудову дитячих інтернатів.
  10. Нові простори, дружні для дитини в Інгулецькому районі.
  11. Шістдесят восьма сесія Комісії ООН зі становища жінок (CSW68) завершила свою роботу.