Орден Святого Януарія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Орден Святого Януарія
Order of Saint Januarius.jpg
Оригінальна назва Ordine di San Gennaro
Девіз IN SANGUINE FOEDUS
Країна size Королівство Обох Сицилій
Тип Орден
Статус не вручається
Нагородження
Засновано: 6 липня 1736 року
Останнє: 1861

Орден Святого Януарія (італ. Ordine di San Gennaro) — лицарський орден, започаткований королем Обох Сицилій Карлом IV (згодом — король Іспанії під ім'ям Карла III).

Історія[ред.ред. код]

Орден було започатковано королем Карлом IV 6 липня 1736 року на честь його заручин з принцесою Марією-Амалією Саксонською. Мали право бути членами ордену тільки католики-дворяни, здатні довести у своєму роді не менше 4-х поколінь, що мали дворянське звання. Після приєднання королівства Обох Сицилій до об'єднаної Італії у 1861 році орден більше не використовувався [1].

Орден Святого Януарія мав тільки один клас й первинно обмежував кількість членів 60-ма. Потім було прийнято рішення не обмежувати кількість членів жодним числом.

Опис ордена[ред.ред. код]

Зірка ордена

Орден має вигляд восьмикінцевого червоно-білого, вкритого емаллю й позолоченого по краях мальтійського хреста, на кінцях якого припаяно золоті кульки. У кожному куті хреста знаходиться золота лілія Бурбонів. У центрі хреста, на його зовнішньому боці — поясне зображення Святого Януарія у єпископському вбранні. Нижче знаходиться золотий напівкруглий напис «IN SANGUINE FOEDUS» (У крові — єдність). На зворотному боці хреста викарбувано оточений двома зеленими пальмовими гілками золотий медальйон.

Орденська стрічка — червоного кольору. Орден носився на стрічці, перекинутій через праве плече до лівого стегна, з орденською зіркою на грудях.

В урочистих випадках слід було надягати спеціальне орденське вбрання, що складалось із пурпурової мантії, вишитої ліліями, з перлинно-сірою підкладкою та прикрашеною двома золотими шнурами. До мантії додававсь оксамитовий чорний капелюх з червоним пером. При такому наряді слід було замість ордена носити тільки нашийний орденський ланцюг, ланки якого складались із королівських лілій та католицьких емблем.

Література[ред.ред. код]

  • Maximilian Gritzner: Handbuch der Ritter- und Verdienstorden aller Kulturstaaten der Welt, Leipzig 1893
  • Die Orden, Wappen und Flaggen aller Regenten und Staaten, Leipzig 1883—1887

Примітки[ред.ред. код]

  1. Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона: В 86 томах (82 т. и 4 доп.). — СПб. : Брокгауз-Ефрон, 1890–1907.