Орден Святого Януарія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Орден Святого Януарія
Ordine di San Gennaro
Девіз IN SANGUINE FOEDUS
Країна size Королівство Обох Сицилій
Тип Орден
Статус Вручається як династична нагорода Неаполітанських Бурбонів.
На честь: Януарій Беневентський
Нагородження
Засновано: 6 липня 1736 року
Останнє: 1861
Нагороджені:
d (1)
Черговість

CMNS: Орден Святого Януарія у Вікісховищі

Орден Святого Януарія (італ. Ordine di San Gennaro) — лицарський орден, започаткований королем Обох Сицилій Карлом IV (згодом — король Іспанії під ім'ям Карла III).

Історія

[ред. | ред. код]

Орден було започатковано королем Карлом IV 6 липня 1736 року на честь його заручин з принцесою Марією-Амалією Саксонською. Мали право бути членами ордену тільки католики-дворяни, здатні довести у своєму роді не менше 4-х поколінь, що мали дворянське звання. Після приєднання королівства Обох Сицилій до об'єднаної Італії у 1861 році орден більше не використовувався [1].

Орден Святого Януарія мав тільки один клас й первинно обмежував кількість членів 60-ма. Потім було прийнято рішення не обмежувати кількість членів жодним числом.

Опис ордена

[ред. | ред. код]
Зірка ордена

Орден має вигляд восьмикінцевого червоно-білого, вкритого емаллю й позолоченого по краях мальтійського хреста, на кінцях якого припаяно золоті кульки. У кожному куті хреста знаходиться золота лілія Бурбонів. У центрі хреста, на його зовнішньому боці — поясне зображення Святого Януарія у єпископському вбранні. Нижче знаходиться золотий напівкруглий напис «IN SANGUINE FOEDUS» (У крові — єдність). На зворотному боці хреста викарбувано оточений двома зеленими пальмовими гілками золотий медальйон.

Орденська стрічка — червоного кольору. Орден носився на стрічці, перекинутій через праве плече до лівого стегна, з орденською зіркою на грудях.

В урочистих випадках слід було надягати спеціальне орденське вбрання, що складалось із пурпурової мантії, вишитої ліліями, з перлинно-сірою підкладкою та прикрашеною двома золотими шнурами. До мантії додававсь оксамитовий чорний капелюх з червоним пером. При такому наряді слід було замість ордена носити тільки нашийний орденський ланцюг, ланки якого складались із королівських лілій та католицьких емблем.

Література

[ред. | ред. код]
  • Maximilian Gritzner: Handbuch der Ritter- und Verdienstorden aller Kulturstaaten der Welt, Leipzig 1893
  • Die Orden, Wappen und Flaggen aller Regenten und Staaten, Leipzig 1883—1887

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Энциклопедический словарь : в 86 т. (82 т. и 4 доп.). — СПб. : Ф. А. Брокгауз, И. А. Ефрон, 1890—1907. (рос.)