Острови Сацунан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Острови Сацунан

Острови Сацунан (яп. 薩南諸島,, Сацунан-шото[1])геополітична назва групи островів, що утворює північну частину островів Рюкю. Ця острівна група належить до префектури Каґосіма, Японія.

Основні острови[ред. | ред. код]

До островів Сацунан належать:

Історія[ред. | ред. код]

Хоча Сацунан буквально означає південь провінції Сацума, північно-східна група островів Осумі формувала провінцію Тане[en] протягом короткого періоду часу у 8-му та 9-му століттях, а потім була приєднана до провінції Осумі. Острови Токара та північно-західна група островів Осумі належали до повіту Каванабе провінції Сацума. Острови Амамі платили данину королівству Рюкю, розміщеному на південь від них, поки вони не були взяті Рюкю під безпосередній контроль в кінці 16 століття. Однак вже в 1609 році вони були завойовані доменом Сацуми.

У 1879 році острови Амамі були включені до повіту Осіма[en] префектури Каґосіма. Острови Токара і північно-західна група островів Осумі були включені до повіту Осіма в 1897 році, а потім до повіту Каґосіма[en] в 1973 році. Після Другої світової війни острови Токара та Амамі потрапили під військову окупацію США, яка сформувала уряд Північного Рюкю. Острови Токара були повернуті Японії в 1952 році, а потім острови Амамі в грудні 1953 року.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Teikoku's Complete Atlas of Japan, Teikoku-Shoin Co., Ltd, Tokyo, ISBN 4-8071-0004-1