Перверзія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перверзія
Перверзія (Андрухович).jpg
Жанр роман
Автор Юрій Андрухович
Мова українська мова
Написано 1996
Опубліковано 1997

let Цей твір потрапив до списку ста найкращих творів української літератури за версією ПЕН-клубу

«Перверзія»[ISBN відсутній] — третій роман Юрія Андруховича.

У 2005 році фольк-рок гурт Гайдамаки видав однойменний студійний альбом, який був натхненний цим літературним твором.

Зміст[ред. | ред. код]

У романі йдеться про поїздку українського письменника Станіслава Перфецького до Венеції, де відбувається симпозіум «Пост-карнавальне безглуздя світу: що на обрії?», який відбується з 6 по 10 березня. З Мюнхена до Венеції його везе подружжя, Ада Цитрина та німий Доктор Янус Марія Різенбокк. Послідувавши за повією, Перфецький потрапляє на дивне сектантське служіння новому богу представників мігрантів різних національностей. Служіння закінчується вбивством великої риби. Після цього Перфецького непритомного забирають з поліції Цитрина та Різенбокк та везуть на машині до Венеції через Австрію. Ада Цитрина уродженка Чортополя (вигадане місто з попереднього роману Андруховича, Рекреації).

Основна дія відбувається у Венеції після закінчення карнавалу. Розповідь ведеться фрагментами від різних дієвих осіб, зокрема у формі звітів про поведінку Перфецького тамничому Мосінйору від Ади Цитрини (Церіни) та Януса Марії Різенбокка (Доктора) зі згадуванням відділів секретних служб. Перфецький одержує запрошення прочитати промову на симпозіумі за рекомендацією доктора психіатрії Франка Попеля з роману Рекреації.

Цитрина віддається Перфецькому, після чого він у неї закохується.

Доповідачі (Гастон Дежавю, Альборак Джебраїлі) оголошують свої промови.

Роман закінчується тим, що Перфецький ходить від церкви до церкви, намагаючись знайти священика, якому він міг би висповідатися і який би порушив таємницю сповіді. Такого він не знаходить і лише один священик Антоніо Делькампо на острові Сан Мікеле погоджується просто з ним поговорити. Перфецький визнає, що планує вимушене вбивство по відношенню до тих, хто хоче його вбити. Перфецький зі священиком випивають дванадцять разів, грають на музичних інструментах і говорять про Україну. Після цього Перфецький зникає у тумані.

Посилання[ред. | ред. код]