Перша рукавичка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перша рукавичка
рос. Первая перчатка
Жанр комедія
спортивний
Режисер Андрій Фролов
Сценарист Олександр Філімонов
У головних
ролях
Іван Переверзєв
Володимир Володін
Оператор Федір Фірсов
Композитор Василь Соловйов-Сєдой
Художник Семен Мандель
Володимир Камський
Іван Степанов
Кінокомпанія "Мосфільм"
Тривалість 77 хв.
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1946
IMDb ID 0039699

«Перша рукавичка» — радянський чорно-білий комедійний художній фільм 1946 року режисера Андрія Фролова. У 1947 році фільм лідирував в прокаті, займаючи 3-е місце. Того року його подивилися 18 570 000 глядачів

Сюжет[ред. | ред. код]

Тренер з боксу товариства «Метеор» Іван Васильович Привалов (Володимир Володін) в парку, у силоміри, зустрічає «свою мрію» — відставного військового Микиту Крутікова (Іван Переверзєв) з чудовими даними, і хоче виховати з нього чемпіона. Про все це він розповідає своїм друзям — служителю стадіону Савельїчу і масажисту Лубяго. На питання, чому він не привів Микиту, Іван Васильович відповідає, що це б зробив «саме Шишкін, за ручку», тренер з боксу товариства «Мотор», а він, Привалов, Микиту запросив і той сам прийде. Після чого додає, що «в цей самий момент, можливо, Микита заходить на стадіон».

Дійсно, Микита Крутіков під час цієї розмови входить на стадіон, де, випадково заговоривши з тренером Шишкіним, вступає в товариство «Мотор», оскільки Шишкін запевнив його, що «багато хто плутає», і Микиті потрібно товариство «Мотор», а не «Метеор». Безуспішно чекали новачка Привалов, Лубяго і Савельїч. Пізно ввечері до них заходить Шишкін і з задоволенням каже, що у нього з'явився чудовий новачок.

Незабаром Микита знайомиться з милою дівчиною Ніною Грековою (Надія Чередниченко), спортсменкою з художньої гімнастики товариства «Метеор». На питання, якого він товариства, відповідає, що одного з нею. Ніна каже, що не пам'ятає його. Микита показує членську книжку. Тут все з'ясовується і Микита біжить в суспільство «Метеор», до Привалова.

Привалов починає тренувати Микиту, і той виграє бій за боєм. Справа наближається до розв'язки — фінального поєдинку з чемпіоном Москви Юрієм Роговим, якого тренує принциповий противник Привалова тренер Шишкін. Однак далеко не все гладко на шляху Микити до звання чемпіона. Привалов позначає три «критичних моменти»: дівчину Ніну, за якою Микита серйозно доглядає і, в разі успіху, кине бокс, потім, появу в Москві директора сибірського радгоспу, звідки родом Крутіков, і свою дружину, яка домагається, щоб її чоловік залишив тренерство і переселився разом з нею «на природу», до «пташок та кіз».

Безпосередньо перед поєдинком Микити з Роговим відбувається колізія з «першим критичним моментом»: Микита просить Ніну вийти за нього заміж, але та, давши слово Привалову, відмовляє йому, і погоджується на весілля тільки після поєдинку. Тут в дію вступає «другий критичний момент» — директор радгоспу, і засмучений відмовою Микита вирішує повернутися додому. Директор дає йому свій квиток. Лубяго, що почув недобре, намагається перешкодити від'їзду, але безуспішно, і Микита сідає на потяг «Москва-Владивосток». Привалов, дізнавшись про це від Лубяго, прилюдно непритомніє, і його приносять додому, де в дію вступає «третій критичний момент» — дружина.

Доїхавши майже до самого місця призначення, Микита, що переживав весь час шляху, приймає рішення повернутися і пересідає на зустрічний поїзд, що йде в Москву. Прибувши практично до самого початку матчу, Микита бажає вступити в поєдинок, але Привалов опирається цьому — «два тижні без тренування!», Проте потім дає дозвіл, і Микита, майже нокаутувавши противника, все ж програє зустріч. І тільки після цього в ньому «прокидається справжній спортсмен…».

У ролях[ред. | ред. код]

Знімальна група[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]