Печера озер (Ахайя)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Печера озер
Печера озер

Пече́ра озе́р (грец. Σπήλαιο των Λιμνών)[1] — печера в Греції. Розташована неподалік від села Кастрія (Ахая), за 18 км від міста Калаврита.

Опис[ред. | ред. код]

Печера розташована на висоті 827 м н.р.м. Досить великий природний вхід на перший рівень печери (висота 3,50 м, ширина 6,50 м) пояснює використання печери людиною в доісторичний період. Характерною особливістю цього печерно-озерного комплексу є те, що він складається з 13 печерних озер, послідовно і ступінчасто розташованих одно за одним. Загальна довжина печери сягає 1980 м, з яких відвідувачеві доступні близько 500 м, що включають тільки 2 озера[2]. Відвідувач входить до печери через штучний тунель, який виводить одразу на другий рівень. Перехід через озера відбувається по штучних містках.

Дослідження печери[ред. | ред. код]

На нижньому рівні печери було знайдено рештки людей і різних тварин. Ця ділянка призначається для біо-спелеологічної експозиції.

Спільна експедиція Грецького альпіністського союзу (Ε.Ο.Σ. — Ελληνικός Ορειβατικός Σύνδεσμος) під керівництвом проф. І. Мелентіса і Грецького спелеологічного товариства (Ε.Σ.Ε. — Ελληνική Σπηλαιολογική Εταιρεία) під керівництвом спелеолога Ганни Петрохілу піднялася уперше на другий рівень у 1964 році.[3][4].

Нині[ред. | ред. код]

Грецька національна туристична організація (EOT — Ελληνικός Οργανισμός Τουρισμού) відкрила печеру для відвідувачів в 1981 році. Відповідальність за туристичне функціонування печерно-озерного комплексу покладено на муніципалітет міста Калаврита.


Література[ред. | ред. код]

  • Γεώργιος Β. Γκλαβάς. Οδοιπορικό στο Σπήλαιο των Λιμνών // Αχαϊκές Εκδόσεις, Καστριά Καλαβρύτων, 1997. — ISBN 960-7164-81-4

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

Виноски[ред. | ред. код]