План «Чотирьох поліцейських»
![]() | Ця стаття має кілька недоліків. Будь ласка, допоможіть удосконалити її або обговоріть ці проблеми на сторінці обговорення.
|
«Чотири поліцейські» — повоєнна рада, що складається з Великої четвірки, яку президент Франклін Д. Рузвельт запропонував як гаранта світового миру. Члени Великої четвірки, так називалися держави під час Другої світової війни, були чотири головні союзники в Другій світовій війні: Велика Британія, Сполучені Штати, Радянський Союз та Китай. Організація Об'єднаних Націй передбачена Рузвельт складалися з трьох гілок: виконавча гілка, яка містить велику четвірку, правозастосовна гілка, що складається з тих же самих чотирьох великих держав, які виступають в якості чотирьох поліцейських або чотири шерифів і міжнародного вузол, що представляє країну-членів ООН[1].
Чотири поліцейські були б відповідальними за збереження порядку у своїх сферах впливу: Британія у своїй імперії та в Західній Європі; Радянський Союз в Східній Європі і центральній Євразії; Китай у Східній Азії та Західній частині Тихого океану; і США в західній півкулі. В якості запобіжного заходу проти нових воєн слід було роззброїти інші країни, крім чотирьох міліціонерів. Тільки чотирьом міліціонерам буде дозволено володіти будь-якою зброєю, більш потужною, ніж рушниця[2].
Як компроміс з критиками-інтернаціоналістами, Велика четвірка стала постійними членами Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй з значно меншою владою, ніж це передбачалося в пропозиції «Чотирьох поліцейських» [3]. Коли Організація Об'єднаних Націй була офіційно заснована пізніше 1945 року, Франція згодом була додана як п'ятий член ради в той час[4]через наполегливість Черчилля.
Примітки[ред. | ред. код]
- ↑ Hoopes та Brinkley, 1997, с. 100.
- ↑ Gaddis, 1972, с. 25.
- ↑ Gaddis, 1972, с. 27.
- ↑ 1946-47 Part 1: The United Nations. Section 1: Origin and Evolution.Chapter E: The Dumbarton Oaks Conversations. The Yearbook of the United Nations (English). United Nations. с. 6. Процитовано 18 лютого 2018.
На цю статтю не посилаються інші статті Вікіпедії. Будь ласка, скористайтеся підказкою та розставте посилання відповідно до прийнятих рекомендацій. |