Пластова станиця Вашингтон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пластова станиця «Вашинґтон»пластова організація української молоді, що діє у Вашінґтоні, столиці США. На сьогоднішній день пластова молодь станиці зорганізована у різних вікових групах: новацтво (діти віком з 6-ти до 12-ти років), юнацтво (віком з 12 до 18 років), старше пластунство (віком з 18 до 34 років) і сеньйорат.

Історія[ред. | ред. код]

Станицю «Вашинґтон» було створено 1959-го року за активної участі Миколи та Ірени Ставничих. Спочатку були лише два новацькі рої: “Медведики” та “Бджілки”, а в 1963 році вже були зорганізовані нові рої: “Мурашки” і “Метелики”. У 1965-1969 рр. члени наймолодшої групи почали переходити до групи юнацтва. Так, на 1968 рік у станиці «Вашинґтон» нараховувалося вже 26 юнаків, і 36 дівчат (юначок). На той час юнацтвом займалася Тереня Бень, а новацтвом працювала Оля Масник, яку замінив у 1970 р. Орест Гаврилюк. На 1972 рік чисельність пластунів станиці зросла до 123 осіб.

Діяльність[ред. | ред. код]

Особливих успіхів досягла група юнацтва: у 1994 році юначки станиці «Вашинґтон» здобули перше місце в “Орликіаді”. У 1999 р. станиця мала свого першого “Гетьманича” “Орликіади”, Маркіяна Добчанського, а у 2000 р. “гетьманівну” -- Олександру Гаврилишин. На сьогоднішній день станиця влаштовує мандрівки, табори, та інші програми. Старші пластунки “Перші Стежі” зорганізували у Вашинґтоні табір “Стежки Культури”. Крім виховної роботи пластуни проводять також різні культурні заходи, серед яких виставки картин українських художників.

Роботу і діяльність станиці очолює станичний. Цю посаду в різний час займали: Сергій Заполенко, Микола Ставничний, Василь Лев, Іван Сось, Уляна Сось, Орест Гаврилюк, Андрій Бігун, Юрій Ґавдяк, Тамара Воробій, Микола Баб’як, Степан Шишка, Боян Онишкевич, Яромир Оришкевич і Андрій Дмитрюк.

Видатні члени станиці[ред. | ред. код]

Степан Шишка, Юрій Старосольський, Борис Люшняк

Примітки[ред. | ред. код]

“Станиця Вашінґтон Д. К.”, Мандрівка Пласту в ЗСА- 1949-1999. Нью-йорк, 2001, ст 79.

Посилання[ред. | ред. код]