Поліноміальна звідність
Будь-яка мова називається звідною за Карпом до мови , якщо існує функція , обчислювана за поліноміальний час, де F(x) належить в тому випадку, якщо x належить . Мова називається NP-складною, якщо до неї зводиться будь-яка мова класу NP, і називається NP-повною, якщо вона NP-складна і сама зводиться до класу NP. Якщо буде алгоритм, що розв'язує NP-повну задачу за поліноміальний час, тоді всі NP-задачі належать до класу P.
Розглянемо дві мови і над алфавітами і . Зведення до за Карпом — це функція , обчислювана за поліноміальний час, така, що . Таким чином, неформально мова «не складніше» від мови .
Якщо така функція існує, кажуть, що звідна за Карпом до і пишуть
Відзначимо, що зведення за Карпом є окремим випадком зведення за Куком[ru]. У англомовних джерелах також можна зустріти назву many-one reduction.
Клас мов PSPACE — множина мов, допустимих детермінованою машиною Тюрінга з поліноміальним обмеженням простору.
Клас мов NPSPACE — множина мов, допустимих недетермінованою машиною Тюрінга з поліноміальним обмеженням простору.
Головною властивістю зведення за Карпом є транзитивність. Якщо уявити мови у вигляді символів, то можна розглядати як математичну операцію: Α>Β, Β>Ε → Α>Ε.
- Курс «Вступ до структурної теорії складності» (рос.)
- Хопкфрофт Дж., Мотвани Р., Ульман Дж. Введение в теорию автоматов, языков и вычислений, 2-е изд.: Пер. с англ. — М.: Издательский дом «Вильямс», 2002.
- М. Н. Вялий, Складність обчислювальних задач [Архівовано 9 липня 2021 у Wayback Machine.] — визначення на функціях, без понять «мова», «алфавіт» тощо. (рос.)
В іншому мовному розділі є повніша стаття Polynomial-time reduction(англ.). Ви можете допомогти, розширивши поточну статтю за допомогою перекладу з англійської.
|