Поліфенізм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
П'ядун березовий на гілці берези (зліва) і верби (праворуч), демонструє кольоровий поліфенізм.[1]

Поліфенізм (від грецьк. poly — багато і phaino — явища, являти) це особливість, при якій декілька відмінних фенотипів може виникати із одного генотипу при зміні умов довколишнього середовища. Це є окремим випадком фенотипної пластичності.

Існує декілька різновидів поліфенізму в тварин, починаючи від визначення стати в залежності від середовища у медоносних бджіл і інших комах. Деякі види поліфенізму є сезонними, як наприклад в метеликів, які мають різне забарвлення протягом року, або полярних тварин такий як заєць і полярний лис, що є білими взимку. Інші тварини мають риси поліфенізму внаслідок хижацтва або ресурсних змін, що дозволяє їм використовувати зміни в їх середовищі. Деякі нематоди можуть розвиватися або в дорослі особини або в личинки, в залежності від наявності ресурсів.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Noor MA, Parnell RS, Grant BS (2008). Humphries, Stuart (ред.). A Reversible Color Polyphenism in American Peppered Moth (Biston betularia cognataria) Caterpillars. PLoS ONE. 3 (9): e3142. doi:10.1371/journal.pone.0003142. PMC 2518955. PMID 18769543. Архів оригіналу за 12 листопада 2014. Процитовано 23 квітня 2017.{{cite journal}}: Обслуговування CS1: Сторінки із непозначеним DOI з безкоштовним доступом (посилання)

Посилання[ред. | ред. код]