Попсуй Анастасія Вікторівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шаблон:1985

Попсуй Анастасія Вікторівна
Народилася 29 листопада 1985(1985-11-29) (34 роки)
Київ, Україна
Громадянство Україна Україна
Національність українка
Діяльність політикиня
Alma mater Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова

Попсуй Анастасія Вікторівна (29 листопада 1985) — громадська діячка, експертка у сфері освіти, ґендерної рівності, регіонального та місцевого самоврядування. Очільниця ГО «Європейська Асамблея жінок-депутатів»[3]. Стипендіат і випускниця літньої школи Гарвардського Університету (США). Нагороджена Верховною Радою України за «Заслуги перед Українським народом». У національному телепроекті «Нові лідери» її проект набрав найбільшу кількість голосів он-лайн голосування.

У 2014 році адмініструвала найбільшу благодійну акцію в історії України з допомоги родинам загиблих на Майдані. Кошти, зібрані у рамках програми, 56 млн грн було передано 104 родинам загиблих, прозорість передачі коштів засвідчено міжнародними аудиторськими компаніями, Головним Управлінням МВС в місті Києві та Генеральною прокуратурою України.

Анастасія Попсуй


Життєпис[ред. | ред. код]

Народилася 29 листопада 1985 року в місті Києві. Навчалася у середній школі № 242 до 8 класу. Здобула середню освіту в Київському ліцеї бізнесу. У 2003 році отримала нагороду «Кращий випускник року».

Має дві вищі освіти: перша — Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, спеціальність: вчитель української мови та літератури, зарубіжної літератури, літературне редагування, магістерський ступінь; друга — Університет економіки та права «КРОК»[1], спеціальність: міжнародна економіка, адміністративний менеджмент, магістерський ступінь.

Пройшла програму стажування у Європарламенті (2016), навчалася ефективному врядуванню в США через програму «Відкритий світ» Американських Рад (2014). У рамках тренінгів і навчань відвідала понад 100 освітніх закладів різних країн Європи та США[2].

Навчалася у закордонних програмах: Центр підвищення кваліфікації вчителів (Польща, Насутов), Центр громадянської освіти (Німеччина, Баден Вюнтенберг). У 2017 році Анастасія Попсуй виграла стипендію на літнє навчання у Гарвардському університеті, де в рамках українських студій вивчала порівняльну політологію.

Громадська і трудова діяльність[ред. | ред. код]

2018 — 2019 — в.о. міського голови — секретар Ірпінської міської ради[3]

2016 — дотепер — очільниця громадської організації «Європейська асамблея жінок-депутатів»

2016 — 2019 — помічниця народного депутата Олени Масоріної на громадських засадах

2015—2016 — заступниця Ірпінського міського голови з гуманітарних питань

2010—2015, 2016—2018 — директорка благодійного фонду "Фонд громади Приірпіння[4]

2006—2014 — координатор проектів міжнародної громадської організації «Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ»

2003—2007 — асистент Голови громадської організації «Асоціація керівників шкіл м. Києва»

2003—2007 — викладач курсу «Європейські студії», вчитель зарубіжної літератури в ТОВ "Загальноосвітній навчальний заклад «Київський ліцей бізнесу»

З 2017 р. - Почесна амбасадорка Міжнародної амбасади жінок-підприємиць

2017 року від Європейської асамблеї жінок-депутаток у партнерстві з Міжнародною амбасадою жінок-підприємиць[5] та Всеукраїнським об'єднанням жінок-депутатів[6], за фінансування Міністерства міжнародних справ Канади через Асоціацію міст України та Федерацію канадських муніципалітетів, реалізувала національний конкурс на кращі жіночі ініціативи в Україні[7], які стали вагомими для економічного розвитку місцевих громад[8].

Брала участь у понад 100 семінарах та конференціях на тему європейських стандартів життя, розвитку місцевих громад, лідерства, написання грантів тощо. Автор тренінгових програм: «Вісім життєвих компетенцій, що змінюють поведінку», «Будуємо майбутнє Європи» тощо.

Координувала національні та міжнародні просвітницькі проекти. У рамках проекту Європейської Комісії організовувала навчання для представників центральних органів виконавчої влади на тему Інтеграційних інструментів з ЄС та ін. Координувала масштабну програму шкільних обмінів між Україною та Польщею, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Польщі. У програмі обмінів взяли участь близько 3000 учнів та 300 вчителів.

У 2014 році адмініструвала благодійну акцію в Україні з допомоги родинам загиблих на Майдані.

Фонд громади Приірпіння — засновниця «Центру міжнародних молодіжних обмінів» і «Банку молодіжних ідей» в Ірпені.

Робота в місцевому самоврядуванні[ред. | ред. код]

2018 — 2019 — секретарка Ірпінської міської міської ради[9]

2016—2017 — депутатка Ірпінської міської ради, радник міського голови

2015—2016 — заступниця Ірпінського міського голови з гуманітарних питань

Працюючи на посаді заступника Ірпінського міського голови, а пізніше — у статусі радника міського голови, ініціювала створення Стратегічного плану розвитку міста 2016—2020 рр., Інвестиційного відділу міськради, бренду міста, Інвестиційного паспорту міста Ірпінь, Статуту територіальної громади міста Ірпінь, започаткувала програму «Громадський бюджет»[10], розробила Ірпінську освітню ініціативу, сприяла відкриттю Громадського центру для переселенців. Залучивши експертів із медичної та освітньої сфери, розпочала впровадження медичної та освітньої реформ в Ірпені. Восени 2018 року відбувся скандал з будівництвом на заплавних землях річки Ірпінь, після заяви Анастасії про будівництво нової школи за проектом італійського архітектора почалось будівництво одразу декількох багатоповерхівок, а ділянка виявилась заарештована, за запитом до Київської обласної адміністрації виявилось що будівництво школи не планується. Як виявилось пізніше на цій ділянці веде будівництво фірма місцевого депутата від партії Нові обличчя. У рамках медреформи в місті відкрито чотири медичні амбулаторії, створено антигіпертензивний центр, мамологічний центр, ініційовану програму соціального житла для лікарів і педагогів тощо. У рамках реформи освіти створено центр для дітей з особливими потребами «Дивосвіт», відкрито два комунальних дитячих садка. Також відкрито комунальний заклад Ірпінський ліцей інноваційних технологій замість лікувального центру «Сім'я та дитина».Облаштовано профільні класи в школах, впроваджено стипендіальні програми для школярів, започатковані навчальні поїздки вчителів до Європи, залучено волонтера Корпусу миру для позакласної роботи тощо.

19 грудня 2018 року за головуванням Анастасії Попсуй під час засідання Ірпінської міської ради було прийнято скандальний Генеральний план міста, зокрема сесія тривала 7 хвилин. Невдоволення громади викликало узаконення висотної незаконної забудови, відсутність попереднього обговорення та публікації Генерального плану, а також присутність на сесії тітушок які обмежували доступ до зали місцевим мешканцям.

У 2014 році на позачергових виборах Ірпінського міського голови підтримувала кандидатуру голови політичної партії «Нові обличчя» Володимира Карплюка. У жовтні 2015 була обраною депутатом Ірпінської міської ради від партії «Нові обличчя».

Нагороди[ред. | ред. код]

2019 — Нагорода від Патріарха Київського Всієї Руси-України: За заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви

2018 — Відзнака Світового Конгресу Українців: За вагомий внесок у формуванні позитивного іміджу України в світі, встановлення міжнародних зв’язків, поширення олімпійських ідей, професіоналізм, відданість справі

2018 — Відзнака Київської обласної державної адміністрації: За проявлений високий професіоналізм, ефективну командну взаємодію, відданість українському народу у винятково складний час становлення України

2017 — Відзнака Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом»

2017 — Присвоєння звання Почесної Амбасадорки від Міжнародної Амбасади жінок-підприємниць

2016 — Почесна грамота Київської обласної ради «За значний внесок у сприяння розвитку української державності, сумлінну працю, високий професіоналів, активну громадську позицію та з нагоди 25-ї річниці проголошення незалежності України»

2016 — Пам'ятна відзнака та ювілейна медаль від Київського регіонального відділення Асоціації міст України


Авторські статті та блоги[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]

Офіційний сайт Ірпінської міської ради

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Попсуй Анастасія Вікторівна - Ассоциация выпускников Университета "КРОК". alumni.krok.edu.ua. Процитовано 2018-07-31. 
  2. Анастасія Попсуй | Україна філантропічна. ufb.org.ua (uk). Процитовано 2018-07-31. 
  3. Секретар Ірпінської міської ради Анастасія Попсуй стала в.о. міського голови. imr.gov.ua (uk-ua). Процитовано 2018-12-20. 
  4. Фонд громади Приірпіння | Асоціація міст України. 2.auc.org.ua. Процитовано 2018-07-31. 
  5. Україна долучається до святкування Всесвітнього Дня жіночого підприємництва – АМБАСАДА. ambasada.org.ua (uk-UA). Процитовано 2018-07-31. 
  6. Жінки-депутати запустили всеукраїнський конкурс. ТСН.ua (uk). 2017-09-21. Процитовано 2018-07-31. 
  7. "Прес-конференція, під час якої буде оголошено про початок всеукраїнського конкурсу "Кращі ініціативи жінок України для економічного розвитку місцевих громад". press.unian.ua (uk). Процитовано 2018-07-31. 
  8. Проект ПРОМІС вносить свою лепту в утвердження гендерної рівності в Україні (uk). Процитовано 2018-07-31. 
  9. ITV інформаційне агентство (2018-01-25). Анастасія Попсуй – новий секретар Ірпінської міської ради. Процитовано 2018-07-30. 
  10. luda. На національному форумі говорили про рекорд Ірпеня по кількості проектів на «Громадський бюджет». imr.gov.ua (uk-ua). Процитовано 2018-07-30.