Попсуй Анастасія Вікторівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Попсуй Анастасія Вікторівна
А. Попсуй.jpg
Народилася 29 листопада 1985(1985-11-29) (33 роки)
Київ, Україна
Громадянство Україна Україна
Національність українка
Діяльність політик
Alma mater Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова

Попсуй Анастасія Вікторівна (народилася 29 листопада 1985 року) – в.о. міського голови – секретар Ірпінської міської ради[1][2], очільниця ГО «Європейська Асамблея жінок-депутатів»[3]. Громадський діяч, експерт у сфері освіти, регіонального та місцевого самоврядування. Стипендіат і випускниця літньої школи Гарвардського Університету (США). Нагороджена Верховною Радою України за «Заслуги перед Українським народом». У національному телепроекті «Нові лідери» її проект набрав найбільшу кількість голосів он-лайн голосування.

У 2014 році адмініструвала найбільшу благодійну акцію в історії України з допомоги родинам загиблих на Майдані. Кошти, зібрані у рамках програми, 56 млн грн було передано 104 родинам загиблих, прозорість передачі коштів засвідчено міжнародними аудиторськими компаніями, Головним Управлінням МВС в місті Києві та Генеральною прокуратурою України.

Біографія, освіта[ред. | ред. код]

Народилася 29 листопада 1985 року в місті Києві. Навчалася у середній школі №242 до 8 класу. Здобула середню освіту в Київському ліцеї бізнесу (золота медаль). У 2003 році отримала нагороду «Кращий випускник року».

Має дві вищі освіти, обидві з відзнакою (червоний диплом): перша – Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, спеціальність: вчитель української мови та літератури, зарубіжної літератури, літературне редагування, ступінь: магістр; друга – Університет економіки та права «КРОК»[4], спеціальність: міжнародна економіка, адміністративний менеджмент, ступінь: магістр.

Пройшла програму стажування у Європарламенті (2016), навчалася ефективному врядуванню в США через програму «Відкритий світ» Американських Рад (2014). У рамках тренінгів і навчань відвідала понад 100 освітніх закладів різних країн Європи та США[5].

Навчалася у закордонних програмах: Центр підвищення кваліфікації вчителів (Польща, Насутов), Центр громадянської освіти (Німеччина, Баден Вюнтенберг).

Громадська і трудова діяльність[ред. | ред. код]

2018 – в.о. міського голови – секретар Ірпінської міської ради[1]

2016 – дотепер – очільниця громадської організації «Європейська асамблея жінок-депутатів»

2016 – дотепер – помічник народного депутата Олени Масоріної на громадських засадах

2015-2016 – заступник Ірпінського міського голови з гуманітарних питань

2010-2015, 2016-2018 – директор благодійного фонду «Фонд громади Приірпіння[6]

2006-2014 – координатор проектів міжнародної громадської організації «Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ»

2003-2007 – асистент Голови громадської організації «Асоціація керівників шкіл м. Києва»

2003-2007 – викладач курсу «Європейські студії», вчитель зарубіжної літератури в ТОВ «Загальноосвітній навчальний заклад «Київський ліцей бізнесу»

У 2017 році від Європейської асамблеї жінок-депутатів у партнерстві з Міжнародною амбасадою жінок-підприємців[7] та Всеукраїнським об’єднанням жінок-депутатів[8], за фінансування Міністерства міжнародних справ Канади через Асоціацію міст України та Федерацію канадських муніципалітетів, реалізувала національний конкурс на кращі жіночі ініціативи в Україні[9], які стали вагомими для економічного розвитку місцевих громад[10].

Брала участь у понад 100 семінарах та конференціях на тему європейських стандартів життя, розвитку місцевих громад, лідерства, написання грантів тощо. Автор тренінгових програм: «Вісім життєвих компетенцій, що змінюють поведінку», «Будуємо майбутнє Європи» тощо.

Координувала національні та міжнародні просвітницькі проекти. У рамках проекту Європейської Комісії організовувала навчання для представників центральних органів виконавчої влади на тему Інтеграційних інструментів з ЄС та ін. Координувала масштабну програму шкільних обмінів між Україною та Польщею, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Польщі. У програмі обмінів взяли участь близько 3000 учнів та 300 вчителів.

У 2014 році адмініструвала благодійну акцію в Україні з допомоги родинам загиблих на Майдані.

Фонд громади Приірпіння – засновник «Центру міжнародних молодіжних обмінів» і «Банку молодіжних ідей» в Ірпені.

Робота в місцевому самоврядуванні[ред. | ред. код]

2018 – секретар Ірпінської міської міської ради[11]

2016-2017 – депутат Ірпінської міської ради, радник міського голови

2015-2016 – заступник Ірпінського міського голови з гуманітарних питань

Працюючи на посаді заступника Ірпінського міського голови, а пізніше - у статусі радника міського голови, ініціювала створення Стратегічного плану розвитку міста 2016-2020 рр., Інвестиційного відділу міськради, бренду міста, Інвестиційного паспорту міста Ірпінь, Статуту територіальної громади міста Ірпінь, започаткувала програму «Громадський бюджет»[12], розробила Ірпінську освітню ініціативу, сприяла відкриттю Громадського центру для переселенців. Залучивши експертів із медичної та освітньої сфери, розпочала впровадження медичної та освітньої реформ в Ірпені. Восени 2018 року відбувся скандал з будівництвом на заплавних землях річки Ірпінь, після заяви Анастасії про будівництво нової школи за проектом італійського архітектора почалось будівництво одразу декількох багатоповерхівок, а ділянка виявилась заарештована, за запитом до Київської обласної адміністрації виявилось що будівництво школи не планується. Як виявилось пізніше на цій ділянці веде будівництво фірма місцевого депутата від партії Нові обличчя. У рамках медреформи в місті відкрито чотири медичні амбулаторії, створено антигіпертензивний центр, мамологічний центр, ініційовану програму соціального житла для лікарів і педагогів тощо. У рамках реформи освіти створено центр для дітей з особливими потребами «Дивосвіт», відкрито два комунальних дитячих садка. Також відкрито комунальний заклад Ірпінський ліцей інноваційних технологій замість лікувального центру «Сім’я та дитина».Облаштовано профільні класи в школах, впроваджено стипендіальні програми для школярів, започатковані навчальні поїздки вчителів до Європи, залучено волонтера Корпусу миру для позакласної роботи тощо.


19 грудня 2018 року за головуванням Анастасії Попсуй під час засідання Ірпінської міської ради було прийнято скандальний Генеральний план міста, зокрема сесія тривала 7 хвилин. Невдоволення громади викликало узаконення висотної незаконної забудови, відсутність попереднього обговорення та публікації Генерального плану, а також присутність на сесії тітушок які обмежували доступ до зали місцевим мешканцям.

Допомога родинам загиблих на Майдані[ред. | ред. код]

З першого дня Майдану Фонд громади Приірпіння, очолюваний Анастасією Попсуй, надавав матеріальну та організаційну підтримку протестувальникам. Після кривавих подій на Майдані та загибелі Небесної сотні низка громадських і благодійних організацій об’єдналися для допомоги постраждалим. Серед організацій були: Український форум благодійників, Євромайдан SOS, Партнерство «Кожній дитині», фонд «Відродження», Фонд Дарини Жолдак, Карітас-Україна, Фонд громади Приірпіння та інші.

На волонтерських засадах однодумці створили Центр допомоги сім’ям загиблих і постраждалих на Майдані, до якого увійшло кілька благодійних фондів, приватних ініціатив, юристів і аудиторські компанії. Фонд громади Приірпіння був обраний організацією-партнером і на нього було покладено технічну та юридичну відповідальність за виконання благодійної програми.

Усі рішення щодо збору, розподілу та контролю коштів приймала Наглядова Рада ініціативи («Родина Майдан»). Також була створена Експертна рада, до якоъ увійшли представники сімей убитих і поранених, представники медслужби Майдану, співробітники міністерств, аудитори з компаній Ernst & Young і PricewaterhouseCoopers, журналісти (серед них – шеф-редактор 5 каналу, який проводив марафон зі збору коштів). Саме Експертна рада затвердила виділення 20% зібраних коштів на лікування важко поранених на Майдані і прийняла рішення не надавати фінансову підтримку сім’ям загиблих представників МВС.

Після телемарафону на 5 каналі волонтери зібрали на рахунок благодійного Фонду Громади Приірпіння понад 50 мільйонів гривень. Ділити їх одразу не стали, оскільки списки Небесної сотні постійно змінювалися. Відтак оперативні витрати сім’ям померлих взяли на себе фонди Рината Ахметова та Леоніда Черновецького, а кошти Фонду почали розподіляти після того, як списки були уточнені та оцінені потреби кожної постраждалої сім’ї.

17% від зібраних коштів у вигляді податків було сплачено державі. Хоча Український форум благодійників спільно з компанією Ernst & Young і намагалися пролобіювати зміни до Податкового кодексу України, щоб звільнити благодійні виплати фізичним особам від прибуткового податку у випадку, коли мова йде про виплати сім'ям загиблих і лікування поранених активістів Майдану.

Затримка виплат викликала невдоволення окремих активістів. Їх підтримали кілька нардепів-регіоналів. До УБОЗу надійшла заява із проханням перевірити стан рахунків Фонду. На волонтерів почався тиск із вимогами віддати гроші сотникам, похоронним бюро, активістам. Ті, хто вимагав цього, навіть приходили до волонтерів з автоматами. Благодійники вимушені були записати відеозвернення до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням захистити їх від такого тиску.

На сьогодні акція з допомоги родинам загиблих на Майдані є найбільшою благодійною акцією за всю історію незалежної України. Кошти отримали 104 сім’ї, 7 важко пораненим майданівцям сплачено лікування за кордоном. Чотири перевірки міжнародної аудиторської компанії «Ернст енд Янг» та Генеральної прокуратури України засвідчили прозорість та законність розподілу зібраних благодійних коштів між членами сімей загиблих на Майдані.

Пізніше Анастасія Попсуй і Фонд громади Приірпіння подали до суду позов про захист честі та гідності проти народних депутатів, які висловили недовіру Фонду без явних на те підстав[13] [14] [15] [16] [17] [18] [19].

Політична партія «Нові обличчя»[ред. | ред. код]

Після завершення історії з Центром допомоги родинам постраждалих на Майдані, Анастасія Попсуй долучилася до групи змін «Нові обличчя». У 2014 році на позачергових виборах Ірпінського міського голови підтримувала кандидатуру голови політичної партії «Нові обличчя» Володимира Карплюка.

У жовтні 2015 була обраною депутатом Ірпінської міської ради від партії «Нові обличчя».

За 3 роки роботи команди «Нових облич» в місті Ірпінь міський бюджет розвитку зріс у 32 рази, реалізовано понад 200 інфраструктурних проектів, почалося реформування освітньої і медичної галузей, комунальні підприємства стали прибутковими і модернізованими, створено систему міської безпеки.

У 2016 році місту Ірпеню було присвоєно рекорд України за кількістю створених паркових зон у місті за останні два роки.

Нагороди[ред. | ред. код]

2017 – Відзнака Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом»

2016 – Почесна грамота Київської обласної ради «За значний внесок у сприяння розвитку української державності, сумлінну працю, високий професіоналів, активну громадську позицію та з нагоди 25-ї річниці проголошення незалежності України»

2016 – Пам’ятна відзнака та ювілейна медаль від Київського регіонального відділення Асоціації міст України

2013 – Фонд громади Приірпіння отримав нагороду «Благодійник року» і потрапив до лідерів рейтингу найщедріших і найвідкритіших благодійних фондів та організацій України за версією Ділового тижневику «Контракти» (№ 48-49 за 2013 рік)[20]

Авторські статті та блоги[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]

Офіційний сайт Ірпінської міської ради

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б Секретар Ірпінської міської ради Анастасія Попсуй стала в.о. міського голови. imr.gov.ua (uk-ua). Процитовано 2018-12-20. 
 2. Секретар Ірпінської міської ради. imr.gov.ua (uk-ua). Процитовано 2018-07-30. 
 3. ЄВРОПЕЙСЬКА АСАМБЛЕЯ ЖІНОК-ДЕПУТАТІВ. ccwea.org.ua (ru-ru). Процитовано 2018-07-31. 
 4. Попсуй Анастасія Вікторівна - Ассоциация выпускников Университета "КРОК". alumni.krok.edu.ua. Процитовано 2018-07-31. 
 5. Анастасія Попсуй | Україна філантропічна. ufb.org.ua (uk). Процитовано 2018-07-31. 
 6. Фонд громади Приірпіння | Асоціація міст України. 2.auc.org.ua. Процитовано 2018-07-31. 
 7. Україна долучається до святкування Всесвітнього Дня жіночого підприємництва – АМБАСАДА. ambasada.org.ua (uk-UA). Процитовано 2018-07-31. 
 8. Жінки-депутати запустили всеукраїнський конкурс. ТСН.ua (uk). 2017-09-21. Процитовано 2018-07-31. 
 9. "Прес-конференція, під час якої буде оголошено про початок всеукраїнського конкурсу "Кращі ініціативи жінок України для економічного розвитку місцевих громад". press.unian.ua (uk). Процитовано 2018-07-31. 
 10. Проект ПРОМІС вносить свою лепту в утвердження гендерної рівності в Україні (uk). Процитовано 2018-07-31. 
 11. ITV інформаційне агентство (2018-01-25). Анастасія Попсуй – новий секретар Ірпінської міської ради. Процитовано 2018-07-30. 
 12. luda. На національному форумі говорили про рекорд Ірпеня по кількості проектів на «Громадський бюджет». imr.gov.ua (uk-ua). Процитовано 2018-07-30. 
 13. ГПУ підтвердила: Фонд громади Приірпіння працює чесно. Громада Приірпіння (uk-UA). 2014-08-15. Процитовано 2018-07-29. 
 14. ГПУ підтвердила: Фонд громади Приірпіння працює чесно. Громада Приірпіння (uk-UA). 2014-08-15. Процитовано 2018-07-29. 
 15. Жодна добра справа не залишається безкарною. LB.ua. Процитовано 2018-07-29. 
 16. Родина. Майдан. Допомога. Українська правда _Життя. Процитовано 2018-07-29. 
 17. Родина. Майдан. Перемир’я. Українська правда _Життя. Процитовано 2018-07-29. 
 18. Korrespondent.net. Родина Майдан (ru). Процитовано 2018-07-29. 
 19. Аудит слідством. DT.ua. Процитовано 2018-07-29. 
 20. Фонд громади Приірпіння ввійшов в число найвпливовіших благодійних фондів України. irpin-fund.org.ua (uk-ua). Процитовано 2018-07-29.