Портал:Міфологія/Вибраний міф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вибрані порталом цілісні міфи:
Parc de Versailles, Bosquet des Dômes, Nymphe de Diane, Anselme Flamen 03.jpg

Каллісто була донькою аркадського царя Лікаона або Ніктея чи онукою Кефея. Також іноді згадується, що вона була німфою. Каллісто перебувала в числі супутниць Артеміди-мисливиці та була зобов'язана залишитися для цього дівчиною. Зевс спокусив її, набувши вигляду Артеміди (за іншою версією, Аполлона). Каллісто завагітніла від нього, проте не розповіла Артеміді.

За однією з версій, Артеміда застрелила Каллісто з лука за те, що вона не зберегла цноту, і Зевс послав Гермеса врятувати дитину з її утроби. За іншою оповіддю, Зевс перетворив її на ведмедицю, щоб сховати від Артеміди. Проте Гера підмовила богиню мисливства застрелити її на полюванні (або та стала ведмедицею через гнів Гери). Щоб врятувати її та дитину, Зевс помістив Каллісто на небо як сузір'я Великої Ведмедиці. В такій подобі вона народила сина. Або ж її з уже народженим сином спіймали етолійці та віддали Лікаону як подарунок. Вона сховалася від аркадців з дитиною в храмі Зевса Лікейського, де Зевс врятував обох, помістивши на небо. Згадується, що син Каллісто, названий Аркасом, став родоначальником аркадців.

Тетія, дружина Океана і годувальниця Гери, заборонила сузір'ю Великої Ведмедиці заходити в океан. Тому його зірки, на відміну від інших сузір'їв, упродовж року не перетинають обрій.