Початок та поновлення гри (футбол)
Правило 8 футбольних правил визначає, як виконується початковий удар і розіграш «спірного м'яча».
Перед початком матчу відбувається жеребкування (наприклад, підкидання монети). Команда, що виграла жеребкування, визначає, у які ворота вона буде грати у першому таймі, друга — проводить початковий удар.
У наступному таймі команди міняються воротами, і команда, що вибирала ворота, виконує початковий удар.
Початковий удар виконується:
- на початку будь-якого тайму, основного чи додаткового;
- після забитого голу тією командою, у чиї ворота було забито гол.
Команди займають місця на своїй половині кожна, при цьому команда, що не виконує удар — поза центральним колом.
М'яч нерухомо лежить у центрі поля. За сигналом арбітра гравець б'є по м'ячу вперед, і гра починається. При цьому той гравець, що вдарив, не може торкатися м'яча, поки його не торкнеться інший гравець.
За повторне торкання супернику надається вільний удар.
За інші порушення початковий удар переграється.
При зупинці, яка не передбачена правилами, (м'яч, що лопнув, уболівальник, що вийшов на поле тощо) розігрується спірний м'яч. Для цього суддя вкидає м'яч у тому місці, де він знаходився у момент зупинки. Гра поновлюється, коли м'яч падає на землю.
Якщо хтось ударяє по м'ячу до того, як м'яч впав, спірний м'яч переграється. Переграється він і у тому випадку, коли м'яч виходить за межі поля, але ні один гравець його не торкнувся.
Якщо зупинка відбулася у воротарському майданчику, спірний м'яч розігрується на передній лінії майданчику, у точці, найближчій до місця зупинки.
Також правило 8 описує дві ситуації, не пов'язані з початковим ударом і «спірним м'ячем».
Штрафний чи вільний удар, що розігрується із свого воротарського майданчика, може розігруватися з будь-якої його точки. Вільний удар, що розігрується з воротарського майданчика суперника, розігрується з його передньої лінії, з точки, найближчої до місця порушення.
Ця стаття не містить посилань на джерела. (Липень 2024) |