Почесна грамота Чернігівської обласної ради

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Почесна грамота Чернігівської обласної ради
CheOblR.png
Країна Україна Україна
Ким вручається Чернігівською обласною радою
Статус вручається
Нагородження

Почесна грамота Чернігівської обласної ради — відзнака Чернігівської обласної ради, якою нагороджуються фізичні та юридичні особи за значний внесок в соціально-економічну, науково-технічну, культурну, духовну та інші сфери, визначну громадсько-політичну діяльність, зразкове виконання службових обов’язків, успіхи у розвитку органів місцевого самоврядування та виконавчоївлади і інші заслуги перед громадою Чернігівської області[1].

Розпорядження про нагородження Почесною грамотою обласної ради видається головою обласної ради., членами президії обласної ради, головами районних (районних в м. Чернігові) рад та міськими головами міст Чернігова, Ніжина, Прилук, Н.Сіверський, та депутатами обласної ради[2].

Нагородженим Почесною грамотою обласної ради особам вручається нагрудний знак відповідного зразка, який кріпиться на правій стороні грудей і за наявності нагрудних знаків до почесних звань України розміщується нижче них.

Нагородження Почесною грамотою обласної ради однієї і тієї ж фізичної чи юридичної особи проводиться не частіше як один раз на п’ять років.

До комплекту нагороди відносяться: Почесна грамота на ім'я фізичної особи або повну назву організації; нагрудний знак; грошова винагорода в розмірі 352грн. 95 коп[1].

Іменне посвідчення до нагрудного знаку не передбачається.

Історія нагороди[ред. | ред. код]

Положення "Про затвердження Положення про Почесну грамоту обласної ради та нагрудний знак до неї" приймались рішеннями обласної ради:

Від 20 червня 2002 року;

Від 18 травня 2006 року[3];

Від 23 січня 2015 року[1].

Рішенням від 20 липня 2016 року   було внесенно зміни (доповнення) до рішення від 23 січня 2015 року[2].

Опис нагрудного знаку[ред. | ред. код]

Нагрудний знак виготовляється зі сплавів латуні і має форму круглої медалі діаметром 30 мм.

На лицьовій стороні медалі розміщено стилізоване зображення гармати з Чернігівського Валу на фоні П'ятницької церкви. З країв зображення обрамлене колоссями, знизу - річковими хвилями. На зворотному боці розміщено зображення контуру Чернігівської області, обрамлене по колу написом "Почесна грамота Чернігівської обласної ради.

За допомогою кільця з вушком медаль з'єднується з прямокутною колодкою (26х15 мм) вкритою емалями. На лицьовій стороні колодки зображено прапор Чернігівської області. На зворотньому боці присутня застібка для кріплення.

Порядок нагородження[ред. | ред. код]

Подання про нагородження Почесною грамотою обласної ради вноситься на ім'я голови обласної ради головою обласної державної адміністрації, головою районної (районної в м. Чернігові) ради, міським головою (міст обласного значення), керівниками підприємств, установ і організацій[1] та депутатами обласної ради[2].

Право бути нагородженими згідно з положенням про почесну грамоту мають:

  • Трудові колективи підприємств, установ і організацій, а також їх окремі представники за значний внесок у розвиток соціально-екомічної сфери області, науки, культури, освіти, медицини, фізичної культури і спорту, охорони довкілля, збереження історико-культурної спадщини, в миротворчу, благодійну та іншу суспільно-корисну діяльність.
  • Військові частини та військові формування, окремі військовослужбовці - за високі показники у військово-професіональній підготовці особового складу, у справі захисті держави, її суверенітету і незалежності, національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності[1].

Повторне нагородження можливе не частіше як один раз на п'ять років.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. а б в г д Про затвердження Положення про Почесну грамоту обласної ради та нагрудний знак до неї // Чернігівська обласна рада. Новий офіційний веб-портал (uk-ua). Процитовано 2018-03-18. 
  2. а б в Про внесення змін до Положення про Почесну грамоту обласної ради та нагрудний знак до неї, затвердженого рішенням обласної ради від 23 січня 2015 року. — Чернігівська обласна рада. Новий офіційний веб-портал (uk-ua). Процитовано 2018-03-18. 
  3. Про Положення про Почесну грамоту обласної ради та нагрудний знак до неї — Чернігівська обласна рада. Новий офіційний веб-портал (uk-ua). Процитовано 2018-03-18.