Преса у Швеції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Преса в Швеції — історія шведської преси почалася у 1645 році, коли була заснована перша в Швеції газета «швед. Ordinari Post Tijdender», що існує і до нині під назвою «швед. Post-och Inrikes Tidningar».

  • З 1791 р. видання цієї газети має привілейоване місце у Шведській академії. Раніше для періодичного видання було потрібно отримати особливий королівський дозвіл, до того ж сам друкований орган залишався підцензурним, як і всі інші друковані видання.
  • У 1812 р. був прийнятий закон про свободу друку, який увійшов у число чотирьох основних законів Швеції. Закон визначив докладні правила щодо прав видавництва і пов'язаної з ними відповідальності: винні в порушенні цих правил підсудні судові присяжних. Право видавати друкований орган було надано кожному, хто «не був покараний згідно з судовим рішення за злочин або оголошений не гідним вести мову за інших», під умовою отримання заяви про це від Міністерства юстиції Швеції.
  • Станом на 1899 р. у Швеції діяло 754 органів періодичної пресі, з них 331 газета (43 видавалися в Стокгольмі, з них 12 щоденних). Провінційна преса, яка до 1850 р. була представлена ​​лише однією газетою, мала їх тепер 40. Деякі газети видавалися накладом до 100000 примірників.


Прапор Швеції Це незавершена стаття про Швецію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Шведская литература и наука // Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона: В 86 томах (82 т. и 4 доп.). — СПб., 1890–1907. (рос.)