Примірник (комп'ютерні науки)
У комп’ютерній системі кожен раз, коли на основі певної моделі створюється новий контекст, кажуть, що примірник (екземпляр) моделі створено. На практиці цей примірник зазвичай має структуру даних, спільну з іншими примірниками, але значення, що зберігаються в примірниках, є різними. Зміна значень в одному примірнику не вплине на значення іншого примірника. Примірник комп’ютера може бути станом програмного забезпечення або апаратним забезпеченням, яке може запускати блоковий код, наприклад ЦП, ГП або віртуальна машина.
У комп’ютерній графіці полігональна модель може бути створена для того, щоб бути намалюваною кілька разів у різних місцях на сцені. Це техніка, яку можна використовувати для покращення продуктивності візуалізації, оскільки робота, необхідна для відображення кожного примірника, накладається.
В об’єктно-орієнтованому програмуванні (ООП) примірник — це конкретне виникнення будь-якого об’єкта, який зазвичай існує під час виконання комп’ютерної програми. Формально «примірник» є синонімом «об’єкта», оскільки кожен з них є певним значенням (реалізацією), і їх можна назвати примірником об’єкта; "примірник" підкреслює чітку ідентичність об'єкта. Створення примірника називається інстанціюванням (instantiation).
Об’єкт можна змінювати кількома способами. Кожна реалізована варіація цього об’єкта є примірником його класу. Тобто це член даного класу, який має вказані значення, а не змінні. У непрограмному контексті ви можете розглядати «собаку» як тип, а вашу конкретну собаку — як примірник цього класу[1].
У програмуванні на основі класів об'єкти створюються як примірники класів за допомогою підпрограм, які називаються конструкторами, і знищуються деструкторами . Об’єкт є примірником класу, оскільки він може отримати доступ до всіх типів даних (примітивних і непримітивних), методів тощо класу. Тому об'єкти можна назвати примірниками класу або об'єктами класу. Створення об’єкта називається конструкцією (construction). Не всі класи можуть бути створені – абстрактні класи не можуть бути створені, тоді як класи, які можуть бути створені, називаються конкретними класами. У програмуванні на основі прототипу створення примірника виконується шляхом копіювання (клонування) примірника прототипу[2].
У контексті операційних систем, орієнтованих на POSIX, термін «примірник (програма)» зазвичай відноситься до будь-якого виконуваного процесу, що створений з цієї програми (через системні виклики, наприклад fork() і exec() ); тобто кожен процес, що виконується в ОС, є примірником деякої програми, з якої він створений[3].
- ↑ What is instance? – Definition from WhatIs.com. Whatis.techtarget.com. Процитовано 9 лютого 2014.
- ↑ Amir, Masroor. OOP - Object Oriented Programming - Concepts | Languages | Benefits [2023]. The Geeks Bot | A Computer Science Site for geeks (англ.). Архів оригіналу за 4 квітня 2023. Процитовано 4 квітня 2023.
- ↑ Bach, Maurice J. (1986). The Design of the UNIX Operating System. Prentice Hall. с. 10, 24. ISBN 0-13-201799-7. Архів оригіналу за 16 серпня 2023. Процитовано 8 вересня 2023.