Прянишников Ігор Степанович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прянишников Ігор Степанович
Прянишников Ігор Степанович.jpg
Народився 1926(1926)
Електросталь
Помер 1999(1999)
Громадянство СРСР СРСР
Національність росіянин
Діяльність винахідник
Alma mater МІСіс
Заклад завод Електросталь
Посада директор (1965—1979)
Нагороди Державна премія СРСР Державна премія УРСР у галузі науки і техніки Орден Леніна Орден Жовтневої Революції Орден Трудового Червоного Прапора

І́гор Степа́нович Пряни́шников (1926—1999) — радянський науковець та господарник, лауреат Державної премії УРСР в галузі науки і техніки (1980).

З життєпису[ред. | ред. код]

Народився 1926 року в місті Затиш'є. Закінчив середню школу, 1948 року — Московський інститут сталі й сплавів.

Працював інженером на Волгоградському заводі «Красний Октябр». Від 1950 року — на заводі «Електросталь» — начальник зміни, заступник начальника цеху, начальник технічного відділу, секретар парткому заводу.

1962 року призначений головним інженером, від 1965-го — директором заводу. Під його керунком будувались нові цехи, створювався комплекс виробництва; проводилася реконструкція.

З грудня 1978 року по травень 1986-го — заступник міністра чорної металургії по капітальному будівництву.

Нагороджений орденамм Леніна, Жовтневої Революції, Трудового Червоного Прапора, медалями; лауреат Державних премій СРСР та УРСР, почесний громадянин міста Електросталь.

Лауреат Державної премії УРСР 1980 року — «Розробка основ, створення і впровадження у промисловість технології та обладнання для плазмодугової виплавки злитків сталей і сплавів із заготовок та некомпактної шихти» — у складі колективу: Асоянц Григорій Баградович, Григоренко Георгій Михайлович, Забарило Олег Семенович, Клюєв Михайло Маркович, Лакомський Віктор Йосипович, Чвертко Анатолій Іванович, Торхов Геннадій Федорович, Феофанов Лев Петрович (посмертно), Шехтер Семен Якович.

Джерела[ред. | ред. код]