Публій Корнелій Малугінен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Публій Корнелій Малугінен
лат. Publius Cornelius Maluginensis
Ім'я при народженні Publius Cornelius Maluginensis
Народився невідомо
Рим
Помер після 404 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик і військовий діяч
Суспільний стан патрицій
Посада військовий трибун з консульською владою
Термін 404 рік до н. е.
Рід Корнелії
Батько Марк Корнелій Малугінен
Діти Публій Корнелій Малугінен
Сервій Корнелій Малугінен
Марк Корнелій Малугінен

Пу́блій Корне́лій Малугіне́н (лат. Publius Cornelius Maluginensis; ? — після 404 до н. е.) — політичний та військовий діяч часів Римської республіки, військовий трибун з консульською владою 404 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Корнеліїв. Син Марка Корнелія Малугінена та онук Марка Корнелія Малугінена, втім якого само достеменно невідомо: децемвіра 450—449 років до н. е., що є доволі сумнівним, або консула 436 року до н. е., що є більш вірогідним.

У 404 році до н. е. разом з Гаєм Валерієм Потітом Волузом, Гнеєм Корнелієм Коссом, Манієм Сергієм Фіденатом, Спурієм Навцієм Рутілом, Цезоном Фабієм Амбустом його було обрано трибуном з консульською владою.

Разом з колегами брав участь у війні проти герніків, яким було завдано поразки у битвах при Ферентіні, а їхнім союзникам вольскам — при Екетрі. Згодом римляни захопили місто останніх — Артену. Водночас інша частина римського війська продовжувала війну проти етруського міста-держави Вейї. Згодом було засновано римську колонію у Веллетрі. В яких саме кампаніях брав участь Малугінен — відсутні відомості.

Про подальшу долю Публія Корнелія Малугінена згадок немає.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Тит Лівій, Ab Urbe Condita, IV, 4-11, 61. (лат.)
  • T. Robert S., Broughton (1951). The Magistrates of the Roman Republic. Volume I, 509 B.C. — 100 B.C. The American Philological Association. р. 47 (англ.)