Революція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Революціонер)
Перейти до: навігація, пошук

Революція (від лат. revolutio — перетворення, обертання, розвертання) — швидка радикальна зміна всієї самостійної органічної або неорганічної системи. Прикладом зазначеної системи є суспільство, людина, наукові знання, засоби виробництва, окреме тіло, ... Революція на відміну від реформи змінює всю систему, а не окрему її частину, яка також може бути системою. У відповідності з системою розрізняють суспільну революцію, революцію в розвитку біологічного виду, революцію в якійсь науці, технічну революцію засобів виробництва, ... Соціальна революція змінює всю систему суспільних відносин, для якої економічні відносини є визначальними, хоча можна, змінивши економічні відносини, утримувати силою незмінними інші сфери суспільних відносин, але це приводить суспільство в стан перманентної стагнації, як це і відбувається в Україні з 1991 року.

З даного визначення терміну революція бачимо, що словосполучення, вживані з огляду на політичну доцільність їх використання, такі, як, наприклад, "революція гідності" або "помаранчева революція" - є тарабарщиною, безглуздим набором слів, бо не буває швидкої радикальної зміни суспільної гідності або кольору суспільства.

Поняття революція було вигадано в XV столітті від пізньолатинської лат. Revolutio («перевернтання», «оберт»), запозичене і вперше використане як науковий термін в астрономії — для позначення циркуляції небесних тіл.

Революціонер — поборник революційних змін, учасник революційного руху.

Як концептуальний антонім до слова революція використовується слово еволюція. А безпосереднім антонімом є слово контрреволюція.

Технічні і технологічні революції[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]