Реметалк III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Реметалк III
Ρωμητάλκης
Народився невідомо
Помер 46
·вбивство
Країна Одриське царство
Діяльність суверен
Знання мов давньогрецька
Титул цар Фракії
Посада король Одриськийd
Термін 38—46 роки
Попередник Реметалк II
Котіс IX
Наступник титул скасовано
Рід Сапейська династія
Батько Рескупорід III
Мати невідомо
У шлюбі з Піфодорида II

Реметалк III (д/н — 46) — останній володар Фракії в 3846 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Син царя Рескупоріда III. Не підтримав змову батька проти свого родича — царя Котіса VIII у 19 році. Після заслання й загибелі Рескупоріда III його син отримав частку володінь, проте фактична влада належала римлянам. З 26 року втратив будь-яку владу. У Римі затоваришував зі спадкоємцем трону Калігулою. У 37 році останній, ставши імператором, призначив Реметалка архонтом-епонімом Афін.

У 38 році після загибелі царя Реметалка II імператор передав Реметалку царство Фракію, а брата загиблого Котіса IX позбавив номінальної влади у Фракійському царстві, передавши Малу Вірменію. Для зміцнення становища новий цар Реметалк III оженився на сестрі Реметалка II — Піфодориді II.

У своїй політиці намагався зберегти автономію царства, був вірним імперії, допомагаючи у випадку повстань та заворушень, а також надсилав фракійські війська як допоміжні до різних провінцій. Втім після вбивства Калігули у 41 році стосунки Реметалка III з новим імператором Клавдієм не склалися, оскільки той взяв курс на ліквідацію клієнтських держав Риму. У 46 році, через ревнощі, дружина царя влаштувала змову, внаслідок якої Реметалк III загинув. Фракію було приєднано до Римської імперії.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Димитър Попов, «Древна Тракия история и култура», София 2009 г.