Робертини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Робертини
Франція, Іспанія, Люксембург
Країна: Франція, Іспанія, Люксембург
Титули:
Засновник: Роберт III, Роберт Сильний.
Рік заснування: 860

Робертини або Робертіани — шляхетський та королівський франкський рід, який був попередником династії Капетингів, а отже, королівських родин Франції та багатьох інших країн (нині Іспанії та Люксембургу).

Відомості про засновників династії Робертинів з'являються в документах 860-х років, за якими можна простежити їх походження від Роберта Сильного, походження якого залишається неясним. За однією з версій від був сином Роберта III графа Вормського.

Капетинги вперше з'являються в записах як впливові шляхтичі, що служили при дворі династії Каролінгів Карла Великого в Західній Франкії, яка пізніше стала Францією. Коли їхня влада зросла, вони вступили в конфлікт зі старшою королівською династією та кілька разів посідали трон, ще до початку періоду безперервного правління нащадків короля Г’ю Капета (правив у 987–996).

Від Поппо з Грапфельду, ймовірного сина Геймріха, графа Лангау; онука Канкора, засновника абатства Лорш виводять династію Поппонидів або династію франкського дому Бабенбергів.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Pierre Riché. The Carolingians, a Family who Forged Europe. University of Pennsylvania Press.
  • Christian Settipani and Patrick van Kerrebrouck. La Préhistoire des Capetiens, Première Partie: Mérovingiens, Carolingiens et Robertiens.