Руденко Сергій Євсейович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Руденко Сергій Євсейович
Народився 26 квітня 1956(1956-04-26) (67 років)
місто Червоноград,
Львівська область
Громадянство СРСР СРСР Україна Україна
Діяльність шахтар
Alma mater НТУ ДП
Посада заступник технічного директора ДП "Львіввугілля"
У шлюбі з Олена Євгенівна Руденко
Діти Ірина Сергіївна Руденко
Нагороди

Герой України

Герой України (орден Держави)
Ювілейна медаль «20 років незалежності України»
Ювілейна медаль «20 років незалежності України»

Сергі́й Євсе́йович Руде́нко (народ. 26 квітня 1956 року у м. Червоноград Львівської області) — український гірничий інженер, заступник технічного директора державного підприємства «Львіввугілля», Герой України.

Біографія[ред. | ред. код]

Фото Сергія Євсейовича Руденка, Героя України
Сергій Євсейович Руденко, Герой України

.

Народився 26 квітня 1956 року у місті Червоноград Львівської області. Виріс у селищі Гірник Червоноградської міськради.

Потяг до знань привів Сергія Євсейовича до Дніпропетровського гірничого інституту імені Артема, куди він вступив у 1973 р., обравши гірничий факультет. Після п'яти років плідного навчання у 1978 р. отримав диплом зі спеціальності «Технологія і комплексна механізація підземної розробки родовищ корисних копалин». Набуті знання повернувся втілювати до рідної Львівської області. Трудову діяльність розпочав у 1980 р. майстром-гірничим підземної дільниці з видобутку вугілля шахти № 4 «Великомостівська» виробничого об'єднання «Укрзахідвугілля» в смт Гірник. Однак за місяць Радянська Армія покликала Сергія Євсейовича загартовувати мужність, відповідальність і силу в м. Новоград-Волинському Житомирської області на посаді командира взводу.

До шахтарських буднів повернувся за два роки, у 1982 р. працював гірничим майстром з видобутку вугілля шахти № 7 «Великомостівська» виробничого об'єднання «Укрзахідвугілля» у с. Сілець, згодом — помічником начальника. Протягом 1992—1999 рр. — начальником дільниці з видобутку вугілля та гірничим майстром підземної дільниці шахти № 4 «Великомостівська» виробничого об'єднання «Укрзахідвугілля» в смт Гірник. Протягом 1992—1999 рр. — начальником дільниці з видобутку вугілля та гірничим майстром підземної дільниці шахти № 4 «Великомостівська» виробничого об'єднання «Укрзахідвугілля» в смт Гірник.

Протягом 1999 р. обіймає посаду начальника дільниці з видобутку вугілля ДВАТ шахта № 6 «Великомостівська» ДХК «Львіввугілля» с. Сілець.

З травня 1999 р. повернувся до маленької батьківщини — села Межиріччя, де працював до лютого 2011 р. Послідовно обіймав посади гірничого майстра підземної дільниці, заступника начальника вугледобувної дільниці, директора шахти «Відродження» ДП «Львіввугілля». У 2007 році, на час присвоєння звання «Герой України», працював начальником дільниці з видобутку вугілля ВП "Шахта «Відродження» державного підприємства «Львіввугілля».

На сьогодні Сергій Євсейович Руденко обіймає посаду заступника технічного директора ДП «Львіввугілля». Успішний керівник організував роботу так, щоб його команда працювала злагоджено і результативно. Так, за керівництва Сергія Євсейовича, річні показники видобутку вугілля на шахті «Відродження» перевищували планові. У 2007 р. — на 118,8 %, 2008—107,2 %, 2009—109,2 %, 2010—106,8 %.

Основна сила й натхнення у праці кожної людини — сім'я. Гірнича справа, така важлива для Сергія Євсейовича, стала невід'ємною складовою життя і для його родини. Дружина, Олена Євгенівна, працює майстром Управління технічного контролю якості вугілля та стандартів ДП «Львіввугілля». Донька, Ірина Сергіївна, — дільничним нормувальником на шахті «Відродження». «Життя — це школа, проте поспішати з її закінченням не варто», — слова Еміля Кроткого, такі важливі для Сергія Євсейовича.

Нагороди[ред. | ред. код]

  • Указом Президента України Віктора Ющенка № 766/2007 від 23 серпня 2007 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку вугільної промисловості, досягнення стабільно високих показників у видобутку вугілля, багаторічну самовіддану шахтарську працю начальнику дільниці з видобутку вугілля шахти «Відродження» державного підприємства «Львіввугілля» Сергію Євсейовичу Руденку присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.
  • Відзнака Президента України — ювілейна медаль «20 років незалежності України» (19 серпня 2011)[1]
  • За значний особистий внесок у розвиток вугільної промисловості відзначений відомчими нагородами: знаком «Шахтарська слава» ІІІ ступеня (2000), ІІ ступеня (2001), І ступеня (2003); знаком «Шахтарська доблесть» ІІІ ступеня (2006), ІІ ступеня (2007), І ступеня (2008).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]