Рівненський державний аграрний коледж

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Рівненський державний аграрний коледж
РДАК
Тип коледж
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Україна, м. Рівне
Акредитація І-ІІ  рівня
Адреса вул. Коперника, 44, Рівне, 33000, Україна
Телефон/факс (0362) 22-34-58
Сайт rdak.edu.ua

Рівненський державний аграрний коледж (РДАК) — коледж міста Рівне.

Рівненський державний аграрний коледж за свою піввікову історію пройшов шлях становлення від бухгалтерської школи до одного із найпрестижніших Вищих навчальних закладів регіону. Змінювались покоління викладачів і студентів, мінялися назви навчального закладу, але незмінними залишалися високий педагогічний потенціал колективу, його постійний творчий пошук.

На сьогоднішній день аграрний коледж — це сучасний навчальний заклад, в якому навчається близько 1200 студентів денної форми навчання і більше 350 студентів заочної форми навчання. Випускники коледжу успішно працюють не лише в Рівненській області, але і в сусідніх Волинській, Тернопільській, Хмельницькій і інших областях. Тільки в 2010 році в коледжі підготовлено на денній і заочній формах навчання понад 560 молодших спеціалістів: бухгалтерів, молодших спеціалістів з комерційної діяльності, техніків-землевпорядників, техніків-будівельників, юристів, техніків-програмістів, молодших спеціалістів з фінансів.

Склад викладачів, їх висока кваліфікація дозволяють забезпечити високий рівень навчання студентів. Матеріально-технічна база коледжу становить: 68 навчальних кабінетів та лабораторій, дві спортивні зали, їдальня на 100 місць, бібліотечно-інформаційний центр з читальною залою та медіа залою, актова зала на 300 місць, видавничий центр, два гуртожитки на 800 місць, навчальні майстерні.

Завдяки високому професіоналізму викладацького складу, сучасній матеріально-технічній базі, використанню в навчальному процесі інноваційних технологій, участі в освітянських виставках Рівненський державний аграрний коледж отримав бронзову медаль на Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади — 2009» та золоту медаль на Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади — 2010» в номінації «Застосування інноваційних педагогічних технологій при підготовці фахівців у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації».

В 2009–2010 роках коледж успішно пройшов акредитацію і проводить підготовку фахівців зі спеціальностей:

Навчання студентів проводиться на шести відділеннях: відділення загальноосвітньої підготовки, економічне відділення, будівельне відділення, юридичне відділення, відділення програмування, землевпорядне відділення.

Відповідно до Болонського процесу, у коледжі створено чітку систему ступеневої освіти, яка охоплює всі спеціальності. Вступ у наш навчальний заклад, по суті, є вступом до вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівня акредитації. Наприклад, випускники зі спеціальності «Правознавство» мають можливість продовжувати навчання за відповідним фахом у Львівському національному університети ім. І. Франка на ІІІ-IV курсах, регіональне представництво Тернопільського національного економічного університету забезпечує здобуття якісної освіти нашим випускника спеціальностей «Бухгалтерський облік», «Комерційна діяльність», «Фінанси і кредит» за економічним профілем та випускникам спеціальності «Розробка програмного забезпечення», у Національному університеті «Львівська політехніка» продовжують отримувати освіту випускники спеціальностей «Будівництво і експлуатація будівель і споруд» і «Землевпорядкування». Навчальний процес в коледжі забезпечують 107 викладачів: 45 викладачів мають кваліфікацію «Спеціаліст вищої категорії», з них 24 викладачам присвоєно педагогічне звання «Викладач методист», 16 викладачів нагороджені знаком «Відмінник освіти України» і 9 знаком «Відмінник аграрної освіти і науки».

Очолює колектив коледжу з 1997 року заслужений працівник освіти України, відмінник освіти України, ад'юнкт професор менеджменту, депутат Рівненської міської ради Ярослав Петрович Корсун.

Випускником коледжу є Свідерський Дмитро Олександрович — солдат ЗСУ, учасник російсько-української війни 2014–2015.