Земовит

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Siemowit.PNG

Семови́т (пол. Siemowit, Ziemowit), (861–892) — князь польського племені західних полян (ймовірно, у Гнезно).

За легендою, син П'яста і Жепіхи, прадід Мешка I.

Слово Пяст походить від слова пестувати — навчати: Пяст — вчитель, князь. П'ястом — князем полян і батьком Симовита — був Моймір I, князь Великої Моравії, який після втрати власних територій продовжив своє правління в князівстві полян.

П'яст розумно керував своїм королівством і від своєї дружини Жепіхи мав єдиного сина, якого, коли той підріс, назвав Семовитом.

У 14 років втратив батька, успадкував від нього королівство. через це як батько, так і інші назвали Семовит. Бо Семовитом називався той, котрий вже говорить; бо йому було вже чотирнадцять років, коли помер батько.

Семовит відновив багато з того, що знищив Попель II Хотишко, був він у всьому дійовий і удачливий, бо в усьому привстигав і торжествував над ворогами; проте дітей і онуків князів, злочинно отруєних, не зумів схилити до послуху, оскільки вони, аж до часів Великого Болеслава, наскільки могли чинили опір йому і його спадкоємцям і через дві причини відмовлялися від покори його батьку П'ясту і йому самому. Перша причина полягала у тому, що по відношенню до їх батьків і дідів Хотишко здійснив найжорстокіший злочин, а саме ті були ним підступно отруєні. Друга — в тому, що королем був П'яст, нижчий по роду, а вони залишалися у зневазі.

Землі вищезгаданих князів були такі: у Болеслава — Нижнє Помор'я, у Казимира — Кошубія, у Владислава — частина Угорщини, яка розташована між ріками Тисою, Дунаєм і Моравою, Яксе належала Сорабія, Вроцлаву — Ранія, Пшебиславу і Одону — Джевіна, Пшемиславу — Згожелець (Бранденбург). Решта постійно володіли іншими землями і дистриктами.


Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.