Серце віддаю дітям

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Серце віддаю дітям»
Серце віддаю дітям (обкладинка 1972 р.).jpg
Обкладинка видання 1972 р. (вид-во «Радянська школа»)
Автор Василь Сухомлинський
Назва мовою оригіналу Сердце отдаю детям
Тема педагогіка
Видано 1969

«Серце віддаю дітям» — твір українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського, який характеризує його як особистість. Книга вийшла в 1969 році. За цю працю у 1974 році Сухомлинський удостоєний Державної премії України в галузі науки і техніки. Адресована широкому колу читачів, які цікавляться питаннями навчання і виховання підростаючого покоління. В подальшому книгу переклали на 30 мов світу, вона була перевидана 54 рази.

Сюжет[ред. | ред. код]

Книга підсумовує роботу педагога як учителя і директора Павлиської середньої школи на Кіровоградщині. Складається із двох частин: «Школа радості» та «Роки дитинства», де пропонується опис роботи «Школи під блакитним небом» як творчої лабораторії, в якій будуть розвиватися креативні здібності школярів через гру, природу, фантазування. Автор підкреслює роль праці, мови у вихованні моральних якостей особистості школяра.

Значна увага приділяється здоров'ю підростаючого покоління, яке потрібно загартовувати як у школі, так і в позаурочний час. Василь Сухомлинський, створивши «кімнату казки», «острів чудес», спонукав учнів фантазувати, міркувати, любити рідний край. Це книга про дитинство, щасливе дитинство, яке дитині може забезпечити дорослий.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Сухомлинська О. В. У пошуках справжнього // В. О. Сухомлинський. Серце віддаю дітям. — Х.: Атма, 2012. — С. 5-22. ISBN 978-966-8917-49-3
  • Сухомлинский В. А. Сердце отдаю детям. — К.: Рад.школа, 1972. — 244 с.

Посилання[ред. | ред. код]