Сиґізмунд Закліка Чижовський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сиґізмунд Закліка Чижовський
Zygmunt Zaklika Czyżowski
Народився бл. 1530
Помер 1585
Підданство Річ Посполита
Національність поляк
Діяльність політик
Посада каштелян Белзький
Термін 1576—1584 роки
Попередник Анджей Тенчинський
Наступник Анжей Фірлей
Конфесія католицтво
Рід Чижовські
Батько Станіслав Закліка Чижовський
Мати Дорота Міховська
У шлюбі з Анна Конецпольська
Діти 1 син і 1 донька
Герб

Сиґізмунд Закліка Чижовський (бл. 1530 — 1585) — державний діяч, урядник Речі Посполитої.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з польського шляхетського роду Заклік, гілки Чиховських гербу Топор. Син Станіслава Закліки Чижовського, каштеляна люблінського, та Дороти Міховської. Навчався в Німеччині, Італії та Франції. Після повернення перебрався до Угорщини, де поступив на службу до Яноша II Жигмонда Запольї.

На початку 1560-х років повернувся до Польщі, де увійшов до почту Сигізмунда II августа, ставши королевським секретарем. 1566 року після смерті батька розділив з братами Міколаєм, Єронімом та Станіславом родинні володіння, отримавши маєток Здзечовіце в Люблінському воєводстві. Згодом отримав містечко Заклік, де 1576 року створив власну резиденцію.

У 1573 році на виборах короля Речі Посполитої підтримав кандидатуру Генріха Валуа. За це 1574 року отримав від останнього посаду каштеляна поланецького, ставши сенатором держави. Тому ж році після втечі короля до Франції спочатку підтримував кандидатуру імператора Максиміліана II Габсбурга. 1575 році проголосував за його обрання королем Речі Посполитої.

Але вже у 1576 році перейшов на бік Стефана Баторія, який того ж року призначив Чижовського каштеляном Белза. Помер на посаді у 1585 році.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — Анна, донька Станіслава Пржедбора Конецпольського, каштеляна серадзького

Діти:

  • Ян (помер дитиною)
  • Анна (померла дитиною)

Джерела[ред. | ред. код]

  • Kasper Niesiecki, Jan Nepomucen Bobrowicz: Herbarz polski Kaspra Niesieckiego S. J. T. 10. Lipsk: Breitkopf i Haertel, 1845, s. 31.
  • Polski Słownik Biograficzny t. 13 str. 522: psb.12419.13
  • Urzędnicy województwa sandomierskiego XVI—XVIII wieku. Spisy". Oprac. Krzysztof Chłapowski i Alicja Falniowska-Grabowska. Kórnik 1993, s. 175.