Соціалістична партія Австрії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Соціалістична партія Австрії
Sozialistische Partei Österreichs
Країна:Австрія Австрія
Дата заснування:квітень 1945 року
Дата розпуску:1989
Ідеологія:Соціалізм

Соціалістична партія Австрії (нім. Sozialistische Partei Österreichs) заснована в квітні 1945 року в результаті об’єднання соціал-демократів й учасників створеної після заборони (у 1934 році) СДПА нелегальної організації «Революційні соціалісти».

Історія[ред. | ред. код]

Значною мірою соціалісти сприйняли реформаторську ідеологію й традиції соціал-демократичної партії. В квітні - листопаді 1945 разом з представниками АНП й КПА представники СПА входили до складу тимчасового уряду Австрійської республіки, який очолював один з лідерів соціал-демократів Карл Реннер.

У 1945-1966 роках СПА разом з Австрійською народною партією формувала коаліційні уряди; з 1966 перебувала в опозиції; в квітні 1970 сформувала однопартійний уряд (федеральний канцлер Бруно Крайський).

З 1945 року представники СПА займали пост президента Австрії.

У 1947 році група діячів партії на чолі з секретарем правління Шарфом виступила проти реформістської політики СПА; цих діячів було виключено з партії й вони 1948 року заснували Соціалістичну робітничу партію, яка 1956 року об’єдналась із комуністичною партією.

В травні 1958 року надзвичайний з’їзд СПА у Відні ухвалив програму партії, що проголошувала реформи єдиним шляхом до встановлення соціалізму. У цей час лідери СПА виступають проти будь-яких контактів з австрійськими комуністами.

У галузі зовнішньої політики СПА неодноразово заявляла, що виступає за збереження постійного нейтралітету Австрії, за зміцнення європейської безпеки тощо.

Нині партію перйменовано на Соціал-демократичну партію Австрії.

Посилання[ред. | ред. код]