Австрійська народна партія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Австрійська народна партія
Österreichische Volkspartei
Logo neue VP tuerkis.png
Голова партії: Райнгольд Міттерленер
Країна: Австрія Австрія
Штаб-квартира: Відень
Дата заснування: 17 квітня 1945
Членство у міжнародних організаціях Європейська народна партія, Міжнародний демократичний союз
Ідеологія: Консерватизм, християнська демократія
Місця в/у Національраті:
62 / 183
Місця в/у Бундесраті:
22 / 62
Місця в Європарламенті:
5 / 18
Інтернет-сторінка: www.oevp.at

Австрійська народна партія (нім. Österreichische Volkspartei) — сучасна правоцентриська політична партія Австрії. Є одною з двох найбільших партій Австрії, поряд з Соціал-демократичною партією Австрії.

Історія[ред.ред. код]

АНП вважається спадкоємицею Християнсько-соціальної партії, заснованої в 1893.

У своєму сьогоднішньому вигляді вона була створена відразу ж після відновлення самостійності Австрії в 1945; з тих пір вона завжди була представлена ​​в обох палатах парламенту Австрії. За кількістю місць у парламенті АНП постійно була першою або другою, а тому очолювала або принаймні була молодшим партнером в більшості федеральних кабінетів Австрії.

На рівні земель АНП постійно контролювала уряди сільських земель з глибоко релігійним населенням — Нижня Австрія, Верхня Австрія, Зальцбург, Штирія, Тіроль і Форарльберг. В принципі АНП могла б безроздільно панувати в політичному житті Австрії, якби не порівняно густонаселений столичний регіон Відня, який підтримує Соціал-демократичну партію Австрії.

Після парламентських виборів 1999 року АНП у 2000 році сформувала коаліційний уряд з правої популістської Австрійської партією свободи Йорга Гайдера. Це рішення викликало бурю обурення в Європі, і країни Євросоюзу навіть на кілька місяців ввели свого роду дипломатичні санкції до федерального уряду Австрії.

На наступних парламентських виборах в листопаді 2002 АНП під керівництвом федерального канцлера Вольфганга Шюсселя домоглася повної перемоги, завоювавши 42,27 % голосів. Австрійська партія свободи Йорга Гайдера, яка в 1999 отримала більше голосів, ніж АНП, на цей раз змогла завоювати лише 10,16 % голосів. Коаліція, проте, була збережена. У квітні 2005 Йорг Гайдер і група видатних діячів АПС покинули свою партію і створили нову — «Альянс за майбутнє Австрії». Ця нова партія стала молодшим партнером в урядовій коаліції Австрії, замінивши АПС.

Посилання[ред.ред. код]


Політичні партії і рухи Це незавершена стаття про політичні партії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Австрії Це незавершена стаття про Австрію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.