Відмінності між версіями «NSSDC ID»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
43 байти вилучено ,  1 рік тому
нема опису редагування
'''Но́мер польо́ту''' ({{lang-en|International designator}} — міжнародний ідентифікатор, скорочено NSSDC ID — номер за каталогом національного наукового центру даних [[США]] (NSSDC)) є номером кожного запущеного космічного об'єкта, що перебуває на орбіті і зареєстрований в [[COSPAR]]. Поняття «запущеного об'єкта» трактується довільно і включає також всі об'єкти, що з'явилися внаслідок старту якоїсь [[Ракета|ракети]] і які самостійно знаходятьсяперебувають на орбіті. Будь-які літаючілетючі об'єкти можуть служитиперешкоджати джереломастрономічним перешкод при астрономічних спостереженняхспостереженням. Щоб виключити подібні перешкоди, параметри орбіт таких об'єктів повиннімають бути відомі в цивільній астрономії. Подібна інформація не могла бути зібрана із національних каталогів країн під час [[холодна війна|холодної війни]]. З цієї ж причини суборбітальні старти не отримували '''номера польоту'''.
 
Згідно з астрономічною науковою традицією будь-яке нове небесне тіло після [[1957]] року отримувало ім'я, яке складалося із номеру року і однієї літери грецького алфавіту. З метою ототожнення багатьох об'єктів після літери додавалася одна цифра. Наприклад, [[Супутник-1|перший штучний супутник Землі]] має позначення 1957 α 2 (номер 1 отрималаотримав другадругий ступінь ракети-носія, що також вийшлавийшов на орбіту і має набагато більші розміри, ніж супутник). Починаючи з [[1961]] року 24 літерилітер алфавіту стало не вистачати і для позначення почали використовувати дві літери.
 
У [[1963]] році перейшли на позначення, що використовується і сьогодні, - ''рік''-''порядковий номер (двох- чи тризначний)'' і ''літерний індекс'' - так званий NSSDC ID. Літерний індекс надається згідно з уявною значущістю об'єкта. Оскільки нині відома практично уся інформація про корисне навантаження ракет, індексами A і далі позначаються супутники, і лише потім ступені ракет і інші частини. Станом на [[2008]] рік в каталозі знаходиласяміститься інформація про майже 6500 об'єктів.
 
Альтернативною системою позначення штучних супутників є [[Номер за супутниковим каталогом|SCN]].
1137

редагувань

Навігаційне меню