Японське селище (Дагвейський полігон)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Японське селище, 1943, на задньому плані - німецьке селище
Японське та німецьке селища, повітряна фотозйомка, 1943

Японське селище - назва комплексу житлових будинків зведених Армією США в 1943 році на полігоні Даґвей в Юті, приблизно за 100 кілометрів (62 милі) на південний-захід від Солт-Лейк-Сіті.

Дагвей був випробувальним комлексом високим ступенем безпеки для тестування хімічної та біологічної зброї. Метою постійного відтворення будинків японського зразка після постійного знищення пожежами було вдосконалення тактики підпалювальних бомбардувань, які здійснювалися над містами Японії під час Другої світової війни.

Головним архітектором «Японського селища» був Антонін Реймонд. який провів багато років працюючи на будівництві в Японії. В спорудженні комплексу також брав участь Борис Лаймінґ, що вивчав пожежі в Японії та написав доклад про пожежу в Токіо в 1923.[1]

Найуспішнішими на випробуваннях, що проводилися в травні-вересні 1943 року на макетах японських будинків, були напалмові касетні бомби M-69 "Запальні". У випробуваннях також тестувалися M-47 ( що містили кокосову олію, гуму та бензин) та M-50 (суміш магнію з порошковим алюмінієм та оксидом залізa ). На полігоні також випробовували "Бомби-кажани", легкі бомби із запалювальною речовиною, переносниками якої були кажани.

Для випробувань використовували бомбардувальники B-17 та B-24, що діяли на нормальній висоті бомбардування; ефекти бомб на селише ретельно записувалися.

В поп-культурі

Токіо після масового бомбардування в ніч з 9 на 10 березня 1945. Найдеструктивніший рейд в історії світової авіації.

У новелі "The Gods of Heavenly Punishment" Дженніфер Коді Епштайн згадується створення та експерименти над "Японськи селищем", у дешо прикрашеній формі.

Примітки

Література

  • Стюарт Хаслі Росс "Стратегічне бомбардування та США в Другій свтовій війні"

Зовнішні посилання