Список серій аніме «Bleach»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Це список сюжетних частин аніме «Bleach».

Сюжетна частина «Агент сінігамі»[ред. | ред. код]

Обкладинка першого DVD, номінованого на American Anime Awards за найкращий дизайн. На обкладинці — Куросакі Ітіго

«Агент сінігамі» — перша сюжетна арка аніме Bleach, створена TV Tokyo, Dentsu та Studio Pierrot[1] під керівництвом Абе Норіюкі. В англійській версії аніме, яка була випущена компанією Viz Media, дана сюжетна частина називається «Замісник» (англ. The Substitute).[2]

Частина заснована на перших восьми томах манґи Кубо Тайта, які були перетворені в двадцять серій аніме. У Японії арка «Агент сінігамі» транслювалася з жовтня 2004 року по лютий 2005 року на каналі TV Tokyo,[1] в США з 9 вересня на каналах Bionix та Adult Swim.[3]

Згідно з сюжетом, головний герой аніме і манґи Ітіго Куросакі стає сінігамі і тимчасово виконує обов'язки Кутіки Рукії. У аніме задіяні три музичні композиції: одна відкриваюча і дві закриваючі. Під час початкового ролика («опенінга») грає сингл «*~Asterisk~» групи Orange Range; що стосується фінального ролика, то в перших тринадцяти серіях це «Life is Like а Boat» Rie fu, а в інших — «Thank You!!» групи Home Made Kazoku.

Viz Media випустила п'ять DVD, на кожному по чотири серії аніме. Перший з таких дисків, на обкладинці якого зображений Куросакі Ітіго, в 2007 році був номінований на American Anime Awards за найкращий дизайн обкладинки DVD.[4] Повна збірка дисків в колекційному боксі від Viz Media з'явилася у продажу 30 жовтня 2007 року.[5]

Окрім вищезгаданих серій, дія OVA «Memories in the Rain» також відбувається в рамках арки «Агент сінігамі». Ця OVA є альтернативною версією 8 і 9 серій і була показана в 2004 році на фестивалі Jump Festa.[6]


Сюжетна частина «Спільнота душ»[ред. | ред. код]

Обкладинка DVD від Viz Media з серіями 29—32. На обкладинці — Абарай Рендзі

«Спільнота душ» — сюжетна арка аніме Bleach, що складається з двох частин: «Спільнота душ: Проникнення» і «Спільнота душ: Спасіння». Всі серії створені під керівництвом Абе Норіюкі на студіях TV Tokyo, Dentsu та Studio Pierrot[1].

По сюжету Ітіго Куросакі з друзями відправляються в Суспільство душ, щоб врятувати Рукіа Кутіку, яка засуджена до страти.

«Спільнота душ: Проникнення» — заснована на розділах манги з 9 по 14. У Японії вона була показана в березені-липні 2005 року на телеканалі TV Tokyo,[1] а в США на каналах Bionix та Adult Swim.[1]

У опенінзі було використано дві музичні теми: сингл «*~Asterisk~» групи Orange Range в перших п'яти серіях, «D-tecnolife» від Uverworld в останніх. Як закриваюча композиція грає «Thank You!!» Home Made Kazoku (до 25 серії включно), а з 39 серії — «Happy People» групи Skoop on Somebody.

«Спільнота душ: Спасіння» — охоплює розділи з 15 по 20 і складається з двадцяти двох серій. У Японії ця арка транслювалася з липня 2005 року по січень 2006 року на каналі TV Tokyo.

При створенні серій було використано дві відкриваючі і дві закриваючі композиції. Як опенінг до 10 серії грає «D-tecnolife» від Uverworld, а потім яп. 一輪の花 групи HIGH and MIGHTY COLOR. Під час фінального ролика співає Skoop on Somebody («Happy People»), а з 52 серії — Юй з піснею «Life».

Сюжетна частина «Баунто»[ред. | ред. код]

«Баунто» — сюжетна арка аніме Bleach, що складається з двох частин: «Баунто» та «Напад баунто на Спільноту душ». Всі серії створені під керівництвом Абе Норіюкі на студіях TV Tokyo, Dentsu та Studio Pierrot[1]. Вони є філерами (сюжетними частинами, що не стосуються основного сюжету твору), тобто не засновані на сюжеті оригінальної манґи Кубо Тайта.

«Баунто» — четверта сюжетна арка. В Японії транслювалася з січня 2006 року по серпень 2006 року на каналі TV Tokyo.

У аніме використано п'ять музичних композицій: дві відкриваючі і три закриваючі. Під час початкового ролика («опенінга») перших 11 серій грає «Самотня квітка» (яп. 一輪の花) групи HIGH and MIGHTY COLOR; у решті серій — «Сьогодні, сьогодні, сьогодні» (англ. TONIGHT, TONIGHT, TONIGHT) групи Beat Crusaders. Що стосується фінального ролика, то спочатку це була мелодія «Мій темп» (яп. マイペース) — Sunset Swish, з серії 75 перемикається на «Фейєрверк» (яп. HANABI) групи Ikimonogakari, а з 87 серії — «Рухаємося» (англ. MOVIN!!) — Takacha.

«Напад баунто на Спільноту душ» — п'ята сюжетна арка, що складається з двадцяти однієї серії. У Японії транслювалася з серпня 2006 року по січень 2007 року на каналі TV Tokyo.

Сюжетна частина «Арранкари»[ред. | ред. код]

Сюжетна частина «Уеко Мундо»[ред. | ред. код]

Сюжетна частина «Новий капітан Сусуке Амагаі»[ред. | ред. код]

Сюжетна частина «Уеко Мундо» (частина 2)[ред. | ред. код]

OVA[ред. | ред. код]

Номер Назва Дата виходу в Японії
1 BLEACH Jump Festa 2004 Anime Tour: Memories in the Rain  2004 р.
Пілотний епізод аніме "Бліч". Був показаний на щорічному Jump Festa, а в подальшому вийшов на DVD. OVA охоплює події 8-9 серій аніме. Її тривалість 30 хв.
2 BLEACH Jump Festa 2005 Anime Tour: The Sealed Sword Frenzy 2005 р.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г д е Bleach (TV). Anime News Network. Процитовано 12.04.2008. 
  2. Інформація про перше видання DVD Bleach. Viz Media. Архів оригіналу за 2012-03-12. Процитовано 2008-04-12. 
  3. Bleach, Volume 1: The Substitute (Episodes 1-4) (2006). amazon.com. Архів оригіналу за 2012-03-12. Процитовано 2008-04-12. 
  4. Джордж Річард (13 лютого 2007). NYCC 07: Viz Anime Dominates Award Noms. IGN. Архів оригіналу за 2012-03-12. Процитовано 2008-04-12. 
  5. VIZ Media . products - Bleach Uncut Season 1 (DVD Box Set). Viz Media. Архів оригіналу за 2012-03-12. Процитовано 2008-04-12. 
  6. Bleach: Memories in the Rain (OAV). Anime News Network. Процитовано 12.04.2008.