Спілка художників СРСР

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Спілка художників СРСР
Тип організація
Creative Union of the Soviet Uniond
Засновано 15 квітня 1931
Розпущено 1991
Країна Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Штаб-квартира Москва

Нагороди
орден Леніна

CMNS: Спілка художників СРСР у Вікісховищі
Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg IV з'їзд спілки художників СРСР, 1974 р.

Спілка художників СРСР (СХ СРСР) — творчий союз, який в період існування Радянського Союзу об'єднував радянських художників і мистецтвознавців з 1931 по 1992 рік. Завданням союзу було сприяння художникам у створенні творів мистецтва для сповідування комуністичних ідей.[1]

Історія[ред. | ред. код]

Перша виставка товариства «Союз Радянських художників» відкрилася 15 квітня 1931 року в Москві в приміщенні виставкового залу товариства «Художники». Спілки радянських художників в союзних і автономних республіках, краях, областях і містах утворилися в різний час на основі постанови ЦК ВКП(б) від 23 квітня 1932 «Про перебудову літературно-художніх організацій». Єдина СХ СРСР була створена в 1957 в тому ж році відбувся 1-й з'їзд. У 1968 році спілка нагороджена орденом Леніна.

Структура[ред. | ред. код]

Вищий керівний орган — Всесоюзний з'їзд. Виконавчі органи — Правління і Секретаріат.

Діяльність[ред. | ред. код]

СХ СРСР проводила наради, конференції, виставки, організовувала і фінансувала творчу роботу, в тому числі надавала членам безкоштовно майстерні, організовувала творчі поїздки по регіонах. Друковані видання: журнали «Мистецтво» (виходив з 1933; спільно з міністерством культури СРСР і АХ СРСР), «Творчість» (з 1957), «Декоративне мистецтво СРСР» (з 1957). У віданні СХ СРСР перебували Дирекція виставок, Експериментальна студія, «Агітплакат», Художній фонд СРСР, видавництво «Радянський художник».

Спілка художників СРСР припинила своє існування в січні 1992 року на VIII з'їзді, визначивши своїми правонаступниками Спілки художників 15-ти нових держав (в Україні правонаступником СХ СРСР стала існуюча на той час Національна спілка художників України).

Керівники[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Члени Спілки художників СРСР

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Большая советская энциклопедия (ред.). Союз художников СССР. dic.academic.ru (ru). 

Посилання[ред. | ред. код]