Степан II (король Хорватії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Степан II
хорв. Stjepan II
Правління 10891091
Коронація 1089
Попередник Дмитар Звонимир
Наступник Петар Свачич
Біографічні дані
Народження невідомий
Смерть близько 1091
Династія Трпимировичі
Батько Частимир
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Степан II (хорв. Stjepan II; ? — близько 1091) — король Хорватії у 10891091 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Трпимировичів. Син Частимира, онук Степана I, короля Хорватії. На трон він зійшов після смерті Дмитара Звонимира у 1089 році. Стосовно дати народження замало відомостей. Перші відомості про нього відносяться до 1066 року, коли отримав титулу герцога або бана. У 1075 році його пропонували на трон Хорватії, але Степан не зумів домогтися влади й замість нього обрано королем Дмитаром Звонимиром, представника лінії Светославичів.

Знано, що Степан був уже в похилому віці і важко хворим у 1089 році, і вів швидше чернечий, ніж королівський, спосіб життя. Проте, після підтримки його кандидатури хорватської знаттю, він прийняв корону.

За недовгий час свого королювання Степан II показав себе вкрай слабким правителем і більшу частину часу проводив у молитвах в монастирі святого Стіпа біля Спліту. Впливова вдова його попередника — Олена — сестра короля Угорщини Ласло Святого, інтригувала проти короля з метою передати хорватський трон брату Владиславу I, королю Угорщини.

Степан помер у грудні 1090 року або в січні 1091 року. У нього не було спадкоємців, і з його смертю перервалася династія Трпимировичів. Фактична влада в країні перейшла до Олени. Водночас почалася боротьба за трон між Угорщиною і Петаром Свачичом, представником хорватських магнатів.

Джерела[ред. | ред. код]

  • N. Klaić, Povijest Hrvata u srednjem vijeku, Globus, Zagreb, 1990, s. 148 (хор.)
  • N. Budak, Prva stoljeća Hrvatske, Zagreb, 1994, s. 116 (хор.)