Столоначальник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Столоначальник — посадова особа в Російській імперії, яка з 1811 р. очолювала стіл — нижчий структурний підрозділ центральних і місцевих державних установ. Залежно від того, в якій установі була така штатна одиниця, службовцеві привласнювався відповідний чин.

Про столоначальника в деяких словниках[ред. | ред. код]

У «Советском энциклопедическом словаре»[1]записано: «Столоначальник, в России с 1811 должностное лицо, возглавлявшее т. н. стол, низшую структурную часть гос. центр. и местных учреждений. Обычно были чиновниками 7-го класса».

Аналогічне формулювання зустрічається в «БЭС»[2], останнє перевидання якого відбулося в 2006 році.

У «Большом юридическом словаре»[3] про столоначальника згадується наступне: « … в царской России с 1811 г. должностное лицо, возглавлявшее так называемый стол. Обычно чиновник 7-го класса».

Про столоначальника в установах[ред. | ред. код]

У центральних органах влади, наприклад, в міністерствах, керівники столів (великих відділів), зазвичай, були чиновниками VII класу згідно Табелі про ранги. Так, наприклад, до цивільних чиновників сьомого класу належали надвірні радники.

Щодо даної посади в місцевих установах (наприклад, у Харківській палаті кримінального суду), столоначальники, зазвичай, мали чин губернського або колезького секретаря.

Офіційне звертання: «Ваше високоблагородіє».

Література[ред. | ред. код]

  1. Советский энциклопедический словарь. М., «Советская энциклопедия». — 1983, с. 1270
  2. Большой энциклопедический словарь. М., «Издательство АСТ», — 2006
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 25 січень 2013. Процитовано 26 серпень 2013. 

Посилання[ред. | ред. код]