Судини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Види судин[ред.ред. код]

Що таке судини?[ред.ред. код]

Судини – трубковидные освіти, які простяглися по всьому тілу людини та за якими рухається кров. Тиск в системі кровообігу дуже велике, оскільки система замкнута. По такій системі кров досить швидко циркулює.

По закінченні багатьох років на судинах утворюються перешкоди для пересування крові – бляшки. Це утворення з внутрішнього боку судин. Таким чином, серце має інтенсивніше качати кров, щоб подолати перешкоди у судинах, що порушує роботу серця. У цей момент серце вже не може доставляти кров до органів тіла і не справляється з роботою. Але на цій стадії ще можна вилікуватися. Судини очищаються від солей і холестеринових нашарувань.

При очищенні судин повертається їх еластичність і гнучкість. Йдуть багато хвороби, пов’язані з судинами. До таких відносять склероз, болі в голові, схильність до інфаркту, параліч. Відновлюється слух і зір, зменшується варикозне розширення вен. Приходить в норму стан носоглотки.

Види кровоносних судин[ред.ред. код]

В організмі людини існують три види судин. До першого виду відносять артерії. Вони доставляють кров від серця до різних органів і тканин. Артерії сильно розгалужуються і утворюють артеріоли.

Другий вид – це вени. за ним кров повертається до серця від органів і тканин.

найтонші судини – це кровоносні капіляри. Злиття капілярів виникають венули – найменші вени.

Артерії[ред.ред. код]

За даними кровоносних судинах кров рухається до різних органів тіла від серця. На самому далекому відстані від серця артерії розгалужуються і стають дуже дрібними. Такі маленькі артерії називаються артеріолами.

Сама артерія складається з зовнішньої оболонки, внутрішньої оболонки, а також з середньої. Внутрішня оболонка складається з плоского епітелію з гладкою поверхнею. Епітелій сусідить і спирається на еластичну базальну мембрану. Середня оболонка складається з розвинених еластичних тканин і гладкої м’язової тканини. Саме завдяки м’язовим волокнам відбувається зміна просвіту артерії. А еластичні волокна дають артеріях еластичність і пружність, міцність стінок.

Завдяки пухкої волокнистої сполучної тканини, яка присутня в зовнішній оболонці, артерії знаходяться в потрібному зафіксованому положенні і добре захищені.

В середньому шарі артерії, які складаються з еластичної тканини, не містять м’язової тканини, і їх еластичні тканини дозволяють їм існувати при дуже високому кров’яному тиску. До таких артерій належать легеневий стовбур і аорта. А маленькі артерії, які знаходяться в середньому шарі, не мають практично ніяких еластичних волокон, але забезпечені розвиненим м’язовим шаром.

– Знайшли помилку в тексті? Виділіть її (кілька слів!) і натисніть Ctrl + Enter

– Вам не сподобалася стаття або якість поданої інформації? – напишіть нам!

– Неточний рецепт? – напишіть про це нам, ми його обов’язково уточнимо з першоджерела!

Кровоносні капіляри[ред.ред. код]

В міжклітинному просторі розташовані капіляри. Це найтонші з усіх судин. Розташовуються вони поруч з артеріолами – там, де сильно розгалужуються дуже маленькі артерії, найбільш віддалені від серця. Довжина капілярів становить від п’яти десятих до однієї десятої міліметра. А просвіт становить від чотирьох до восьми мікрон. В серцевому м’язі дуже багато капілярів. А ось в скелетних м’язах, навпаки, капілярів набагато менше. Також і в сірій речовині голови людини капілярів набагато більше, ніж у білому речовині. Це пояснюється тим, що кількість капілярів зростає у тканинах з високим рівнем метаболізму.

Зливаючись, капіляри складають венули – найменші вени.

Вени[ред.ред. код]

Оскільки венах не доводиться витримувати високі кров’яні тиску. то і еластичних і м’язових волокон в цих судинах менше, ніж в артеріях. Також у венах дуже багато венозних клапанів на внутрішній стінці. Таких клапанів немає в легеневих венах, верхньої порожнистої вени, венах серця і головного мозку. Венозні клапани перешкоджають зворотньому руху крові у венах, коли працюють скелетні м’язи.

Суди́ни:

  • Судини (анатомія) — трубчастий орган у тварин та людини, яким рухається кров або лімфа. Наприклад: кровоносні судини, лімфатичні судини.
  • Судини (ботаніка) — провідні елементи ксилеми у вигляді довгих порожнистих трубок, утворених одним видом клітин з наскрізними отворами (перфораціями) між ними.