Сінгкіл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Головна танцівниця Сінгкіла, що зображує принцесу Маранао

Сінгкіл (або Sayaw sa Kasingkil ) — народний танець племені Маранао з озера Ланао, що зображує один із епізодів епічної поеми «Даранген»[1], яку популяризувала Філіппінська національна народна танцювальна трупа Баяніхан.

Опис[ред. | ред. код]

Сінгкіл походить від народу маранао, який населяє береги озера Ланао[1]. Це повторний переказ епізоду з епічної легенди Маранао про Даранген, у якому йдеться про порятунок принцеси Гандінґан (викраденої діватою) легендарним принцом Бантуганом[2]. Це популярний танець, який виконується під час святкувань та інших святкових розваг. Спочатку лише жінки, особливо королівські особи, танцювали сінгкіл, який служить або свідомою, або несвідомою рекламою для потенційних женихів. Свою назву танець отримав від важких кілець, які носили на щиколотках мусульманської принцеси[2]. Ансамбль кулінтанг і агунг завжди супроводжує танець.

Адаптації[ред. | ред. код]

Баяніхан[ред. | ред. код]

Коли танцювальна компанія Bayanihan почала виконувати Сінгкіл, традиційний танець був адаптований для передачі західної естетики. Зображення Баяніхана, назване Танцем принцеси або Королівським танцем з віялом Маранао, стало настільки популярним, що його часто приймають за автентичну версію танцю.

Помітною варіацією від оригіналу є включення танцюристів-чоловіків, як хлопаків на жердині та в ролі принца Раджі Бантугана. Також були додані додаткові набори бамбукових палиць, що перехрещуються.

Інші версії[ред. | ред. код]

Фестивалі PCN (піліппінська культурна ніч), які проводять іноземні студентські групи та інші театральні танцювальні компанії, модернізували інтерпретацію танцю, що призвело до неортодоксальних зображень Сінгкілу навіть найповажнішими філіппінськими хореографами народного танцю.

У фільмі[ред. | ред. код]

Сінгкіл був виконаний в американському незалежному фільмі «Дебют» 2001 року[3]. Режисером фільму став американський філіппіно-режисер Джин Каджайон, а головну роль зіграв Данте Баско. У фільмі відображена суть філіппінських традицій і їх поєднання з сучасною американською культурою.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Guillermo, Artemio R. (16 грудня 2011). Historical Dictionary of the Philippines. Scarecrow Press. с. 403. ISBN 978-0810872462.
  2. а б Panaraag, Jiamila E.; Inte, Geldolin L. (18 січня 2016). The Metamorphosis of Selected Maranao Stories into Dances (PDF). The Asian Conference on Literature & Librarianship 2015 Official Conference Proceedings.
  3. Richards, Anne R.; Omidvar, Iraj (2014). Muslims and American Popular Culture [2 volumes] (англ.). ABC-CLIO. с. 392. ISBN 9780313379635. Процитовано 26 листопада 2017.