Тарновський Олександр Анатолійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тарновський Олександр Анатолійович
Народження 3 липня 1958(1958-07-03)
Юрівка (Києво-Святошинський район)
Смерть 1 вересня 2007(2007-09-01) (49 років)
  Юрівка (Києво-Святошинський район)
Країна Україна Україна
Діяльність архітектор

Олекса́ндр Анатолійович Тарновський (3 липня 1958 —1 вересня 2007, Юрівка (Києво-Святошинський район)— лавреат міжнародних конкурсів архітектурно-художніх проєктів (Україна, Німеччина, Польща, Азербайджан, Туркменістан, США). Дипломат конкурсу «BIENALE» карикатури. Його роботи живопису і графіки прикрашають приватні колекції в Голландії, Італії, США, Канаді, Польщі, Німеччині, Україні.

Творчість[ред. | ред. код]

Український сучасний художник Олександр Анатолійович Тарновський загинув 1 вересня 2007 року, в Дніпрі, рятуючи дитину. За своє коротке життя він створив 23 картини і десятки архітектурно-художніх проєктів. Сім його картин визнані світовими шедеврами. Він — єдиний, хто писав неповторному особистому стилі, названим ним «шпаринізм». Його полотна, немов, старина часу: павутина найтонших шпарин по всьому простору, мозаїчність, ніби, створені картини з осколків.[1] Кожна з картин — окремий всесвіт. Фантазійні замки, міста-блюзи і променистий захід — «тріщина між світами». Олійні фарби в повну силу кольору звучань на його полотнах. Нова стилізовано-мозаїчна манера створення пейзажів передає радісне, наповнене сонячним світлом оптимістичне сприйняття життя. Сприйняттям Всесвіту в XXI столітті відрізняється художник Олександр Тарновський. На картині «Купола» він зобразив золоті куполи православного храму на тлі тріангуляції простору. А на картині «Динаміка Природи» представлена «частина центру Всесвіту» — її обертання навколо «чакри Всесвіту», подібно до того, як круговорот речовин в тілі людини відбувається завдяки серцю.[2] Олександр Анатолійович створив чимало ювелірних прикрас, працюючи у київському ювелірному класичному Домі «Лобортас».[3] Похований на сільському цвинтарі поруч з матір'ю.

Проєкти, будівлі[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Продюсерський Центр Бойко
  2. Про Зіркову Людину Галактики...
  3. Котоликос-патриарх всея Грузии ІЛЛЯ II, І.Лобортас і О.Тарновський. Архів оригіналу за 23 квітня 2018. Процитовано 22 квітня 2018.