Тассілон II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тассілон II
нім. Tassilo II.
Народився невідомо
Помер бл. 719
Країна Німеччина
Національність бавари
Діяльність правитель
Знання мов німецька
Титул герцог Баварії
Термін 716—719 роки
Попередник Теодон II
Наступник Теудеберт
Грімоальд II
Конфесія католицтво
Рід Агілольфінги
Батько Теодон II
Мати Фолхайд
Брати, сестри Теудебальд, Грімоальд II, Теудеберт і Лантперт
Діти Свангільдаd

Тассілон II (*Tassilo II, д/н —бл. 719) — герцог Баварії у 716719 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду Агілольфінгів. Третій син Теодона II, герцога Баварії, та Фолхайд. Про дату народження нічого невідомо. Стосовно діяльності Тассілона за часи правління його батька замало відомостей.

Близько 715 року отримав від батька управління областю навколо міста Пассау. Як і його брати, що панували в інших частинах баварії, сприяв християнізації місцевого населення.

Між 716 та 718 роками після смерті Теодона II стає герцогом в області Пассау. Втім невдовзі вступив в конфлікт з братами Теудебертом, Грімоальдом II та Теудебальдом.

У 718 або 719 році завдав поразки брату Теудебальду, у якого він захопив Ратіборну (сучасний Регенсбург), номінальну столицю Баварії. Втім невдовзі Тассілон II помер. Невідомо, чи сталося це від хвороби, або він загинув у війні з Теудебальдом, який тоді ж теж помирає. Після смерті Тассілона II його володіння розділено братами Теудебертом і Грімоальдом II.

Родина[ред. | ред. код]

Стосовно його шлюбів замало відомостей. Значна частина дослідників вважає, що Тассілон II не був одружений. Втім згідно «Зальцбурзькій книзі побратимів» його дружиною було Вальтрада, яка вважається також дружиною Теудебальда.

Також є відомості, що дружиною була Імма (за іншою версією вона була дружиною Теудеберта), відя кої мав доньок — Грімоальда та Савагільда. Остання була третьою дружиною Карла Мартела.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Rudolf Reiser: Tassilo II. In: Karl Bosl (Hrsg.): Bosls bayerische Biographie. Pustet, Regensburg 1983, ISBN 3-7917-0792-2, S. 771
  • Wilhelm Störmer: Die Baiuwaren. Von der Völkerwanderung bis Tassilo III. 2. Auflage. Beck, München 2007, ISBN 978-3-406-47981-6.