Технологія push

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Push-сповіщення [1] - це невеликі повідомлення, які можуть охопити цільову аудиторію в будь-якому місці та в будь-який час. Хоча спливаючі вікна з'являються лише тоді, коли користувач перебуває на самій веб-сторінці, push-повідомлення не залежать від сайтів. Вони пов'язані з веб-браузерами та програмами.

Технологія push ("штовхання") - це Інтернет-протокол, у якому подія ініціюється видавцем або центральним сервером . Вона є протилежною до технології pull або get, коли запит на передачу інформації ініціюється одержувачем або клієнтом.

Служби push-послуг часто базуються на попередньо зазначених залежностях. Це називається моделлю публікації / підписки . Клієнт "підписується" на різні інформаційні "канали", що надаються сервером; всякий раз, коли новий вміст доступний на одному з цих каналів, сервер передає цю інформацію клієнту. Одним з прикладів такого взаємозв'язку є протокол MQTT.

Загальне використання[ред. | ред. код]

Синхронні конференції та обмін миттєвими повідомленнями є типовими прикладами використання push-технологій. Нові повідомлення у чаті передаються кінцевому користувачеві, як тільки вони реєструються сервером. Як децентралізовані однорангові програми (такі як WASTE ), так і централізовані програми (наприклад, IRC або XMPP ) дозволяють передавати файли, що означає, що передавач ініціює передачу даних, а не отримувач.

Електронна пошта також може бути push-системою: вона використовує метод SMTP, який теж є push-протоколом. Однак останній крок передачі повідомлення від поштового сервера до клієнта зазвичай здійснюється за допомогою протоколу pull, такий як POP3 або IMAP . Сучасні поштові клієнти роблять цей крок майже миттєвим, постійно опитуючи поштовий сервер на наявність нових листів.


Інші способи використання методів push включають автоматичне "штовхання" оновлення ПЗ ("push-оновлення"), розповсюдження ринкових даних та даних фондів, системи онлайн-чату / обміну повідомленнями, аукціони, онлайн-ставки та ігри, спортивні результати, консолі моніторингу та сенсорний моніторинг мережі .

Приклади[ред. | ред. код]

Метод Webpush від Інтернет-інженерної робочої групи - це простий протокол, що використовує HTTP версії 2, для передачі подій у режимі реального часу, таких як вхідні дзвінки або повідомлення, які доправляють у потрібний час. Протокол об'єднує всі події в реальному часі в одну сесію, що забезпечує більш ефективне використання машинних ресурсів. [2]

Веб-сповіщення є частиною стандарту W3C і є методом API для сповіщення кінцевих користувачів. Повідомлення дозволяє досягти їх поза веб-сторінкою та передати інформацію про, наприклад, новий електронний лист чи повідомлення. Наразі Push API став стандартом Web протоколів, і його було нативно впроваджено у сучасні браузери, такі як Chrome, Firefox, Edge та Safari. [3]

Дивіться також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. What is push notifications & How do push notifications work?. www.pushmaze.com (амер.). 22 вересня 2018. Процитовано 25 жовтня 2018. 
  2. Web Notifications. 
  3. Web Push API.