Тролейбусний перетин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тролейбусний перетин

Тролейбусний перетин — спецчастина тролейбусної контактної мережі яка призначена для однорівневого перетину тролейбусних ліній.

Необхідність розробки спеціальної конструкції для перетину тролейбусних ліній продиктована тим, що тролейбусна контактна мережа складається з двох проводів, між якими повинна підтримуватися надійна ізоляція. Тому тролейбусні стрілки зазвичай роблять з ізольованою середньою частиною. На застосовуються в країнах колишнього СРСР встановлюються по одному секційному ізолятору з дугогасіння на одному з вхідних проводів з кожного напряму, а решта — без дугогасіння. За кордоном широко застосовується конструкція перетину, коли дроти одного напрямку не ізольовані, а в перпендикулярному напрямку ізоляція здійснюється шляхом заміни дроту на ізольовану спрямовуючу рейку. В результаті перетин виходить компактнішим, а швидкість проходження струмоприймача обмежується менше. З'єднання в перетинах, що випускаються серійно зазвичай роблять шарнірним, що дозволяє застосовувати його при різних кутах перетину трас. Застосовувані в країнах колишнього СРСР перетину вимагають зниження швидкості до 20 км/год при проходженні перетину. Зарубіжні розробки дозволяють проходити перетин без зниження швидкості.

Трамвайно-тролейбусний перетин[ред. | ред. код]

тролейбусно-трамвайний перетин

Особливість трамвайно-тролейбусного перетину в тому, що перетинаються контактні мережі для струмоприймачів різного типу. Зазвичай перетин роблять під непрямим кутом. Трамвайний дріт звичайно розташовується нижче тролейбусного. Завдяки цьому трамвай слід через перетин не торкаючись струмоприймачем до тролейбусним дротах. Сучасні конструкції перетинів дозволяють проходити його без зниження швидкості як трамваю, так і тролейбусу.

Джерела[ред. | ред. код]

(рос.) ГОСТ 28041-89 Перетини, ізолятори секційні, стрілки контактних мереж трамвая і тролейбуса. Загальні технічні вимоги.